Za zvlášť závažný zločin vražda a přečin výtržnictví hrozí jednačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let. Nejedná se o žádného svatouška.

Obviněný byl podle policie v minulosti odsouzen pro různorodou trestnou činnost.

„V pátek 12. srpna krátce před třiadvacátou hodinou jsme na linku 158 přijali oznámení o napadení muže na parkovišti na tř. Generála Janouška v Přerově,“ informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Alkohol, hádka a pak útok

Na místě policisté zjistili, že mezi dvěma muži posilněnými alkoholem došlo k hádce. Ta přerostla ve fyzický útok.

#clanek|6941754# 

„Jeden z nich vytáhl nůž a způsobil druhému bodnořezné poranění,“ popsal mluvčí v neděli dopoledne, kdy kriminalisté po obvinění pachatele uvolnili bližší informace k případu.

Útočník se poté dal na útěk. Zraněný muž i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel.

Sám se přišel přiznat

„Policisté okamžitě po útočníkovi rozjeli pátrání,“ popisoval Libor Hejtman.

Během pátrání se policistům podařilo zjistit totožnost osmatřicetileté oběti i prchajícího útočníka. Ten se nakonec po pár desítkách minut sám dostavil na zdejší obvodní oddělení policie, kde byl zadržen.

„Motivem činu zřejmě byla banální opilecká hádka. Oba muži byli z Přerova a znali se,“ potvrdil policejní mluvčí.

Obviněný byl podle policie v minulosti odsouzen pro různorodou trestnou činnost. Nyní mu hrozí za trestné činy vražda a výtržnictví trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let. Stíhaný je ve vazbě.

„Okresní soud v Přerově právě poslal 41letého muže do vazby,“ sdělil v neděli odpoledne Libor Hejtman.

Na místě vraždy, na zídce na okraji parkoviště u obchodního centra, vzniklo v sobotu ráno pietní místo. Později se zde mezi zapálenými svíčkami objevila i fotografie muže.