Jeho nejnovější ‘příběh‘ se začal psát letos v únoru.

„Začátkem roku společně s dalším podezřelým, o tři roky mladším spolupachatelem, vykopli uzamčené vchodové dveře do domu v obci Potštát. Z obývacího pokoje odnesli televizor, přehoz na postel a tři láhve tvrdého alkoholu. Poškozené majitelce způsobili škodu 5600 korun,“ informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Po několikaměsíční odmlce se osmadvacetiletý muž vydal na další lup, a to minulý týden v pondělí, tentokrát již sám.

„Vypáčil okno, umístěné dva metry nad zemí, do bytu na ulici Bezručova v Hranicích a odcizil z něho bezdrátový přenosný reproduktor, subwoofer, vrtačku, mobilní telefon, stříbrně šperky a zlatý prstýnek, klíč od osobního motorového vozidla Mitsubishi a klíče od garáže,“ pokračovala policejní mluvčí.

Za pomoci odcizených klíčů vnikl do garáže, kde odcizil čtyři kusy pneumatik, nastartoval vozidlo a odjel s ním pryč.

Neoprávněně ho užíval asi dva dny a za tu dobu se mu podařilo poškodit kapotu a okradenému majiteli tak způsobil škodu na odcizených věcech, poškození vozu a na vyjetých pohonných hmotách necelých 14 tisíc korun.

To mu ale nestačilo. Během těch dvou dnů si s kradeným autem ještě vyrazil na ‘výlet‘ do sousedního okresu.

„Přibližně ve stejné době zamířil i do obce Kelč, kde v zahrádkářské kolonii odcizil z chaty sekačku a čtyři láhve whisky. Škoda v tomto případě byla vyčíslena na necelých 10 tisíc korun,“ vylíčila mluvčí.

Ilustrační foto
Auto se otáčelo na čtyřproudé silnici, pět zraněných

Neodradilo jej ani, že byl zastaven a kontrolován, jednou strážníky městské policie a jednou policisty. Právě druhá kontrola se ale osmadvacetiletému pachateli stala osudná.

„Policisté podezřelého zastavili ve vozidle v obci Drahotuše a v tu dobu již vozidlo procházelo pátráním, proto bylo zajištěno a po provedených úkonech předáno majiteli,“ popsala Miluše Zajícová a doplnila, že pachatel řídil i přes zákaz řízení motorových vozidel, který mu platí až do roku 2021.

Podle slov policejní mluvčí je obviněný muž zkušený recidivista, který byl za majetkovou trestnou činnost v minulosti několikrát odsouzen a pobýval i ve vězení.

Minulý týden mu policejní komisař sdělil obvinění z pěti trestných činů a to krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci.

„S ohledem na další možnou trestnou činnost, které by se mohl dopouštět, byl z naší strany dán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který státní zástupce akceptoval a soud rozhodl o jeho umístění do vazby, kde pravděpodobně setrvá až do rozhodnutí soudu,“ doplnila na závěr přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Ilustrační foto
Šest na jednoho. Mladíci surově napadli muže u supermarketu