V noci z úterý na středu se neznámý pachatel vloupal do osobního auta v Oseku nad Bečvou.

„Lapka se dostal do auta tím, že rozbil přední okno. Z vnitřních prostor pak ukradl navigaci s rádiem,“ řekla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Poškozené firmě způsobil škodu čtyřiadvacet tisíc.

Ve středu dopoledne došlo k vloupání do auta zaparkovaného u lomu ve Výklekách. „Škoda, kterou pachatelé způsobili osmapadesátiletému majiteli, přesáhla pět tisíc korun,“ řekla Urbánková.

Zlodějům neunikly ani nákladní vozy Iveco. První z nich vykradl zloděj ve Staměřicích na parkovišti.

„Po vypáčení zámku vniknul do kabiny, kde ukradl peněženku, pánskou tašku, mobil, doklady, peníze a platební karty,“ vysvětlila Urbánková. Celková škoda odcizením a poškozením auta byla vyčíslena na šestnáct tisíc korun. Druhý náklaďák byl vykraden v Drahotuších. Lapka tentokrát vlezl do auta bočním oknem.

„Z tohoto auta kromě mobilu, dokladů a platebních karet ukradl také písemnosti firmy, které auto patří,“ dodala Urbánková. Škoda, kterou zloděj způsobil firmě a sedmačtyřiceti­letému cizinci, byla vyčíslena na čtyři a půl tisíce korun.

V případech vykradení nákladních aut policejní orgány zahájily trestní řízení pro přečin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Pachatelům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ řekla Urbánková.

(and)