Na čerpací stanici v Hranicích, která leží na hlavním tahu z Ostravy do Olomouce, kradl muž hned dvakrát. Poprvé vloni v lednu, kdy vypáčil pokladničku na vysavači i na obou mycích boxech. Tehdy mu loupež vynesla téměř devět a půl tisíce korun.

„Podruhé už vybral jen vysavač a tím získal dva tisíce korun. Bylo to letos v únoru na stejné čerpací stanici a za denního provozu,“ informoval vedoucí druhé skupiny kriminální policie a vyšetřování z Hranic Jaroslav Šulák.

Policie vyhodnotila záběry soukromých bezpečnostních kamer a srovnala je se záběry na jiných čerpacích stanicích v republice, které byly podobně postiženy.

„Byla to běh na dlouhou trať, ale nakonec jsme ho dopadli,“ řekl Šulák s tím, že se jednalo o recidivistu z Chomutova, jenž byl dopaden ve svém městě.

Jednalo se o muže, který byl dlouhodobě celostátně hledán. Kriminalisté ho teď obvinili z přečinu krádeže a z maření výkonu úředního rozhodnutí. „Jezdil totiž autem, přestože měl uložen zákaz řízení,“ vysvětlil Šulák. Podle něj hrozí pachateli až tříleté vězení.