Muži ve věku 28 a 33 let vykradli během letošního roku čtyři lázeňské domy v Teplicích nad Bečvou, jejich pozornosti ale neunikly ani prodejny v Hranicích.

I přesto, že nad povedenou dvojicí spadla klec, obchodníci z Hranic si zoufají. Mají totiž za to, že zatčení mužů nemusí ukončit jejich trestnou činnost. Vyšetřovatelé totiž nepodali návrh na vzetí do vazby.

Muži se od konce loňského do července letošního roku dopustili celkem dvaceti krádeží na Hranicku i na Přerovsku. Většinu z nich spáchal třiatřicetiletý pachatel – a to celkem šestnáct.

„První případ se stal vloni v prosinci přímo v Přerově, kdy pronesl muž přes pokladnu v obchodním domě Tesco dvě láhve alkoholu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov se pozornost zloděje později zaměřila na město Hranice, kde navštívil hned několik prodejen s dárkovým zbožím, ovocem a zeleninou, obchod s nábytkem, optiku, a nezapomněl ani na módní butiky.

„Zavítal i do různých hranických kanceláří, sokolovny, a bez povšimnutí nenechal ani laboratoř optiky,“ vyjmenovala dále mluvčí. Na mušku si pachatel vzal i čtyři lázeňské domy v Teplicích nad Bečvou. Během krádeží docházelo podle Sedláčkové i k řadě kuriozních situací.

„Zloděj vnikl násilím do lázeňského domu v Teplicích nad Bečvou. Vypáčil zde okno kanceláře, kterou ale prohledal a nic v ní neodcizil. To jej však neodradilo a vyříznul si otvor ve stěně, kterým se pak dostal do kavárny. Vypáčil zde sázkový terminál a sebral peníze,“ shrnula mluvčí.

Kromě lázeňských domů si ale zloděj vybíral i další místa - kavárny nebo vestibul nádraží. Dopaden byl nakonec na místě posledního činu, v kanceláři Klubu vojenské techniky v Hranicích.

„Vybral zde ale pouze sádrové prasátko s naspořenými penězi,“ podotkla mluvčí. Než stačil z objektu i s „penězi“ zmizet, dopadli jej policisté.

Podle mluvčí zajímaly muže v objektech hlavně peníze, alkohol a cigarety. Celkové škody byly vyčísleny na 120 tisíc korun. Jeho o pět let mladší komplic se dopustil pouze čtyř skutků.

V době od března do července se třikrát vloupal do stejné prodejny Jednota v Milenově na Hranicku. Dovnitř vnikl po rozbití výlohy nebo skla na vstupních dveřích.

„Jednou udeřil do skla dřevěnou lavičkou, podruhé použil dlažební kostku. Odešel většinou s kartony cigaret, alkoholem a potravinami,“ poznamenala dále mluvčí. Osudnou se stala muži poslední krádež, ke které došlo v neděli 13. července. Vloupal se do prodejny potravin ve Slavíči, kam se dostal po rozbití výlohy.

„V obchodě sebral 187 krabiček cigaret, čokolády a peníze. Z lupu se ale dlouho neradoval, protože byl krátce poté zadržen na nádraží v Drahotuších policisty. Poškozeným společnostem způsobil škody přes 50 tisíc korun,“ doplnila Sedláčková.

Oba muži jsou stíháni na svobodě. „Obviněným hrozí odnětí svobody od šesti měsíců až do tří let,“ informovala mluvčí.