Zkušení zloději s bohatou trestní minulostí řádili na sídlištích Hromůvka, Nová, Pod lipami a Pod nemocnicí. Používali vždy stejný postup. S pomocí nářadí, které si s sebou nosili, rozlomili vždy vložku zámku nebo kování, vnikli do garáže a celou ji prohledali. „Z některých se jim nepodařilo odcizit nic, ale jinde byli úspěšní,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Hraničané tak přišli o čtyři horská kola, snowboard, potraviny, čistící prostředky, kolečkové brusle a další sportovní náčiní, sněhové řetězy, vrtačku, nářadí, příslušenství k vozidlům, čtyři motocyklové přilby a několik párů kožených rukavic.

„Zapomnětlivý majitel jedné garáže přišel také o mobilní telefon a navíc mu vzal tehdy ještě neznámý pachatel i skútr,“ dodala mluvčí.

#nahled|https://g.denik.cz/61/10/lup_prilba_sroubovak_rukavice_vrtacka201007282_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/61/10/lup_prilba_sroubovak_rukavice_vrtacka201007282.jpg|Z posledního lupu obou výtečníků#

Zpět se podařilo dostat pouze poslední lup

Díky všímavosti osmatřicetiletého muže se v noci na neděli podařilo dopadnout dva recidivisty, kteří měli v uplynulém čtvrtroce vykradené garáže na svědomí. Šetřením vyšlo najevo, že již byli pro majetkovou trestnou činnost v minulosti odsouzeni.

„Odcizené věci obratem prodávali a peníze jim sloužily jako zdroj obživy,“ řekla Urbánková s tím, že se tak policistům podařilo získat pouze jejich poslední lup, včetně ukradeného skútru, na kterém se chystali odjet.

Šestapadesátiletý zloděj byl po výslechu propuštěn na svobodu, po jeho šestadvacetiletém kumpánovi bylo již dříve vyhlášeno celostátní pátrání a tak byl eskortován k Okresnímu soudu ve Frýdku-Místku, jenž vydal v souvislosti s jinou trestnou činností příkaz k jeho zatčení. V tuto chvíli už je však také stíhán za své poslední činy na svobodě.

„Vzhledem k tomu, že oba obvinění s policií spolupracovali a ke své trestné činnosti se doznali, nebyly shledány zákonné důvody pro návrh na jejich vzetí do vazby,“ sdělila Urbánková.

Dvojice byla obviněna z pokračujícího přečinu krádeže vloupáním, neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci ve spolupachatelství. Hrozí jí nanejvýš tříleté vězení.