„Trestní řízení v této věci je vedeno jako trestní řízení proti neznámému pachateli. Zadržení muži byli po provedených úkonech propuštěni na svobodu. Kriminalisté se případem nadále zabývají," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Přerovští kriminalisté ve středu zabavili osm set padesát rostlin o přibližné výšce osmdesát centimetrů, sedm set sazenic konopí a kompletní zařízení pro jejich pěstování. Rostliny byly rozmístěny v pronajatém domě a okolních prostorách v Lipníku nad Bečvou.

V této souvislosti také ještě ve středu odstartovali trestní stíhání tří mužů z Pardubicka. Dvěma z nich je šestadvacet let, třetímu je dvacet devět. Do čtvrtečního rozhodnutí byli muži obviněni ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Kriminalisté na vše přišli při domovní prohlídce.

„Rostliny konopí pachatelé vypěstovali za využití umělého osvětlení. Během zadržení kriminalisté zjistili, že jeden z mužů je osobou v celostátním pátrání," doplnila mluvčí Urbánková. Obviněným pěstitelům by v případě prokázání viny a následného odsouzení hrozily dva roky až deset let za mřížemi.