„Z kojetínského domu museli policisté vykázat devatenáctiletého mladíka, který se již delší dobu agresivně choval ke své matce,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladík svou matku psychicky a fyzicky týral. Jeho jednání vyvrcholilo v úterý dopoledne, kdy syn matku začal nejprve napadat vulgárními výrazy. Ta se jej pokoušela uklidnit, ale její snažení bylo marné. Syn v nadávkách a urážení pokračoval.

„Následně si od ní půjčil její mobilní telefon a odešel k sobě do pokoje,“ popsala úterní události Zajícová.

Po chvíli žena vešla k synovi do pokoje, aby mu donesla jeho vyprané prádlo a vzala si svůj telefon. „Při odchodu ji však udeřil rukou silně do zad,“ dodala.

Matku naštěstí nezranil a ta proto nevyhledala ani lékařskou pomoc. I přesto byla přivolána policie, aby mladého násilníka vykázala z domu. „Intenzita jednání vůči matce se stupňovala a v tomto případě byly naplněny znaky domácího násilí,“ upřesnila Zajícová.

Mladý tyran se teď na příkaz policie nesmí po dobu deseti dnů vrátit domů. „Muž je podezřelý z trestného činu týrání osoby žijící ve společně bytě nebo domě, za který mu hrozí až tři roky vězení,“ uzavřela Zajícová. V letošním roce se jedná již o sedmý případ, kdy byl v okrese Přerov agresor vykázán ze společné domácnosti.

Naděžda Švrčková