Pořadatelé je však z akce vykázali.

První telefonické oznámení o skupince lidí, která je očividně pod vlivem drog a potuluje se před obvodním oddělením v Hranicích, přijala služebna městské policie v deset dopoledne.

„Hlídka dorazila na určené místo a partu narkomanů i s jejich psy vykázala,“ uvedl zástupce velitele MP Hynek Pitrun.

Po hodině a půl volala strážníkům jiná žena, aby je upozornila, že na zastávce před úřadem práce, tedy jen pár metrů od obvodního oddělení policie, sedí zfetovaní lidé. Daleko tedy nedošli a tak je strážníci jeli vyzvat k odchodu podruhé.

„Odešli směrem k nádraží,“ dodal Pitrun s tím, že byli v takovém stavu, že občas upadli na zem.

Třetí telefonát přijala městská policie od státních policistů z Přerova. Na jejich žádost vyrazila hlídka na hranické vlakové nádraží, kde narkomani napadli průvodčí mezinárodního rychlíku.

„Po příjezdu na místo už tam ale nebyli ani útočníci, ani napadená. Ta mezitím vlakem odjela,“ řekl Pitrun.

Na festival chtěli zadarmo

Podle něj byli narkomani z Ostravy a vraceli se z festivalu, který se v sobotu večer konal v hranickém areálu Na střelnici.

„Skupinka lidí se psy tady byla, ale nepustili jsme ji dovnitř, protože odmítala zaplatit,“ sdělil jeden z pořadatelů sobotního festivalu Pavel Fojtík.

„Očividně jí šlo o něco jiného, než o poslech hudby,“ doplnila ho majitelka areálu Monika Zbránková.

S dalšími hosty prý však na koncertě vůbec žádný problém nebyl.

„A výrazné narkomanské typy jsem tady taky nezaznamenala,“ dodala Zbránková a stejně tak se vyjádřil i pořadatel Fojtík. Ten dal navíc podle pronajímatelky výletiště celý areál bezvadně do pořádku.

„Pořadatelsky to bylo zvládnuté výborně. Byly tam přistaveny kontejnery, pivo se točilo do kelímků, takže se nic nerozbilo a žádná rvačka se tam nestrhla. Kdo přišel, tomu šlo opravdu jen o muziku,“ řekla Zbránková s tím, že ani na druhý den ráno nezaznamenala žádné škody.

Pět stížností na rušení nočního klidu

V souvislosti s daným festivalem přijali městští strážníci během večera pět telefonátů, oznamujících rušení nočního klidu. Akce skončila dvanáct minut po půlnoci.

„Lidem v ulici jsem osobně roznesla letáčky, aby předem věděli, že se u nás bude v sobotu konat akce. Myslím si, že pokud program končí o půlnoci, není to zas až taková hrůza,“ vyjádřila svůj názor Monika Zbránková.

Ona sama má s rušením nočního klidu horší zkušenosti.

„Není to tak dávno, co mě nad ránem probudil hluk ze soukromé akce, na které mluvili do mikrofonu. Těmito případy se ale zřejmě nikdo nezabývá,“ konstatovala.