Jako první vykopl dveře do kanceláře společnosti v ulici Komenského. „Vypáčil dva šuplíky a z jednoho sebral několik stovek tisíc korun. Způsobil také škodu 10 tisíc korun na poškození majetku a dveří,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Do dalších kanceláří v Kratochvílově ulici se zloděj vloupal po vypáčení vstupních dveří a mříží. Nejprve se pohyboval v první kanceláři a archivu, kde nic nesebral, ale pouze vypáčil skříň.

„Z vedlejší kanceláře odcizil ze šuplíku 2 tisíce korun. Přes protipožární dveře chtěl vniknout i do třetí kanceláře, což se mu ale nepodařilo,“ řekla Zajícová.

Poškozením objektů způsobil celkovou škodu za 20 tisíc korun. Další dvě kanceláře vykradl zloděj v Kratochvílově ulici. Zatímco v jedné odcizil z příruční pokladny tisíc korun, ze druhé odešel s prázdnou.

Nakonec se přemístil do Jiráskovy ulice, kde chtěl vykrást další kancelář. Nic z ní ale nevzal a způsobil škodu na dveřích 4 tisíce korun. Policisté teď prověřují, jestli jsou tyto případy dílem jediného pachatele a zda spolu trestná činnost souvisí.