Když šoféra vozu Renault zastavila při běžné kontrole hlídka, netušila, jakou dohru bude celý případ mít. Protože řidič nadýchal téměř 1,5 promile alkoholu, skončil na služebně a ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Při dokumentaci ale začaly vycházet najevo další nečekané skutečnosti. Například to, že auto, v němž cestoval, je kradené a taky věci, které se v něm nacházely, pocházejí trestné činnosti. Krádeží se dopustil v Hranicích a jejich místní části,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidič v noci z neděle na pondělí vnikl do neuzamčené škodovky v Čechově ulici v Hranicích, prohledal ji a odcizil z ní firemní notebook v hodnotě 20 tisíc korun.

„V Drahotuších pak našel další dvě nezajištěná auta. Z vozu Chrysler, zaparkovaném v ulici Stará Štreka, vzal z přihrádky pod autorádiem peněženku s hotovostí, dokladovkou a platebními kartami. Kradené karty využil k nákupu zboží v hodnotě přes tři stovky,“ vylíčila dále.

Veškeré doklady mimo platebních karet a peněz se našly později pohozené v igelitovém sáčku na křižovatce ulic Nábřežní, Zahradní a Novosady ve stejné obci. Celková škoda, která poškozenému vznikla, byla vyčíslena na více než 2 tisíce korun.

Po této krádeži následovala další v ulici M. Tyrše, kdy jeho pozornosti neuniklo odemčené auto s klíči na předním sedadle. S vozem za zhruba 35 tisíc korun pak bez problémů odjel.

Hraničtí policisté muže obvinili z dalších dvou trestných činů - krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až dva roky vězení. Všechny odcizené věci se vrátí zpět poškozeným.