Neznámý pachatel ukradl z mostní konstrukce na silnici D1 na 103 metrů měděného kabelu a vyřadil tím z provozu několik dálničních hlásičů a informačních tabulí.

„Poškozená firma vyčíslila škodu na 20 tisíc korun,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Zhruba ve stejné době se neznámý zloděj vloupal i do zámečnické dílny v Hustopečích nad Bečvou. „Vypáčil dveře a odnesl si ze zajištěné plechové skříně svářečku a ruční vrtačku. Poškozením dveří a okna vznikla škoda za 12 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

K další krádeži došlo v noci na pátek v Přerově. Zloděj vypáčil plastové okno do kanceláře místní firmy a sebral ze stolku u počítače neuzamčenou plechovou pokladnu s částkou 73 tisíc korun.

Škoda 15 tisíc korun vznikla také poškozením plastového okna a dveří. Firmu v Lipníku nad Bečvou vyloupil neznámý zloděj v noci z pátku na sobotu.

„Odcizil zde notebook s myší a nabíječkou a ze skříně sebral hotovost 15 tisíc korun. Celková škoda je 35 tisíc,“ doplnila mluvčí Sedláčková.

K poslednímu vloupání došlo v noci na neděli v Brodku u Přerova. „Pachatel vykradl novinový stánek a odnesl si na dvě desítky kartonů cigaret za 12,3 tisíce korun,“ uzavřela mluvčí.