„Pachatel k ženě přistoupil z boku z nedalekého podloubí a snažil se jí vytrhnout z ruky kabelku. Žena se bránila a pachatel se s ní začal o kabelku přetahovat. Přitom ženu shodil na stojan na kola,“ popsala loupežné přepadení přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov žena při pádu utrpěla těžké zranění a byla převezena do přerovské nemocnice. Lékaři dobu jejího léčení odhadli na tři měsíce. Pokud nastanou komplikace, může se ze svých zranění léčit i déle.

„Poškozená přišla nejen o kabelku, ale i o osobní doklady, mobilní telefon a o částku 450 korun. Celková škoda byla vyčíslena na 1500 korun,“ upřesnila mluvčí Sedláčková.

Přerovští policisté žádají svědky o pomoc při dopadení pachatele. Podle popisu se jedná o muže ve věku kolem 20 let, hubené postavy a výšky 160 až 170 centimetrů. Na hlavě měl pletený zelený kulich s bílými nebo žlutými pruhy. Na sobě měl černou bundu.

„Pokud někdo z občanů procházel v uvedené době zmíněnou ulicí a všiml si pohybu popsaného muže, ať se s informacemi obrátí na kteroukoliv policejní služebnu, případně na linku 158,“ vyzývá veřejnost policejní mluvčí Sedláčková.