Muži ve věku 37 a 40 let, kteří byli dopadeni bezprostředně po krádeži, strávili dva dny na služebně, a poté byli převezeni do vazební věznice v Olomouci.

Policejní komisař obvinil oba muže z krádeže ve spolupachatelství a staršího z nich ještě z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Na místo činu totiž přijel autem i přesto, že mu soud vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zloději se dostali do budovy po rozbití okna a ukradli nejen hotovost 5 tisíc korun, ale i několik lahví alkoholu, mobilní telefon, centrálu k herním tabletům, tablet s příslušenstvím, elektronické cigarety či značkový kávovar.

„Krádeží vznikla škoda 30 500 korun, rozbitím okna pak 3 tisíce,“ upřesnila.

Ilustrační foto
Těšil se na sexuální hrátky v Hranicích, místo vášně jej v bytě oloupili

Oba pachatelé mají hustě popsaný trestní rejstřík a vězeňské prostředí dobře znají. V minulosti se dopouštěli zejména majetkové trestné činnosti a starší z nich měl co do činění i s drogami.

S ohledem na jejich minulost a předpoklad, že budou v trestné činnosti dál pokračovat, podal policejní komisař návrh na jejich vzetí do vazby. Soudce ho akceptoval a muži budou čekat ve vazbě až do rozhodnutí soudu.

„Oběma podezřelým ještě přitíží, že je v zemi vyhlášen nouzový stav. Hrozí jim totiž vyšší trest - a to od dvou do osmi let,“ uzavřela. 

Průvodčí Českých drah s rouškou. Ilustrační foto
Rychlík byl v Hranicích plný černých pasažérů. Proč máme platit? ptali se