Přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková varuje, že zloději v poslední době vyhledávají parkoviště právě u přírodních areálů.

Lidé zde totiž nechávají své věci viditelně v autech a mezi tím odcházejí sportovat. Naposledy u zdejší vodní nádrže neznámí pachatelé vykradli vůz Toyota tento týden v pondělí. Z auta přitom zmizely věci za téměř devadesát tisíc.

„Neznámý pachatel vloupal do auta a z jeho interiéru odcizil dámskou kabelku s peněženkou, ve které byla částka tisíc euro a dvacet tisíc korun. Z vozu zmizely také osobní doklady a doklady od auta, klíče a kosmetická kabelka,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Škodu na vozidle majitel vyčíslil na tisíc korun a celkem dosáhla výše šestaosmdesát tisíc. Podle mluvčí Sedláčkové bohužel takové případy nejsou výjimkou.

„Sezona sportování a pobytů na přírodních koupalištích právě začíná a řidiči si neuvědomují, že nechávat drahé věci ve vozidle je doslova hazard,“ zdůraznila mluvčí.

Policisté proto varují řidiče, aby nezapomínali v odstavených autech cenné věci, jako notebooky, peněženky s vyššími obnosy a podobně.

„Konkrétně na přírodním koupališti Jadran jsme totiž už zaznamenali několik případů vykradených aut,“ doplnila Michaela Sedláčková.

Podobná situace je však i v okolí dalších vodních ploch. Na to, že auto není trezor, policisté v rámci svých preventivních akcí upozorňují často. Přesto si lidé nadále nechávají v kufrech aut statisícové částky, aktovky s dokumenty, notebooky, ale i nejrůznější nářadí.

„Nejčastěji se ztrácejí věci z aut, zaparkovaných v blízkosti supermarketů. Zlodějům totiž nahrává lhostejnost lidí, kteří si v anonymním prostředí podezřelé osoby nevšimnou,“ uzavřela mluvčí.