Povedený pár ve věku šestadvaceti a devatenácti let z regionu Hustopečí nad Bečvou má na svědomí deset případů krádeží nebo vloupání. Starší z nich není přitom žádným nováčkem.

„Toho už jsme teď dodali do výkonu trestu za jeho předchozí trestnou činnost,“ řekl šéf hranické kriminálky Jaromír Šulák.

Dotyčný čekal na svobodě na to, až mu bude úředně doručen datum nástupu do vězení. Mezitím si zřejmě krátil volnou chvíli vykrádáním skladů, zahradních kůlen, prodejen a v jednom případě i novostavby. Místo vazby se tedy dočkal urychleného nástupu do řádného vězení.

Mladší zloděj, který byl rovněž obviněn z krádeže a vloupání, je vyšetřován na svobodě. Oběma však hrozí trest ve výši až tří let. Na toho, který už si minulý trest odpykává, vznesla policie také obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí. Byl mu totiž na dva roky odebrán řidičský průkaz a on přesto řídil.

„Teď, při jejich posledních činech, řídil také,“ konstatoval Šulák s tím, že oba zloději byli dopadeni krátce po svém posledním činu. Kromě Hustopečí se pár věnoval krádežím i na Vsetínsku a v jednom případě také v Drahotuších u Hranic. (ka)