„Policisté z Kojetína už pachatele tohoto trestného činu dopadli. Z krádeže a porušování domovní svobody byli obviněni dva mladí lidé – sedmnáctiletá dívka a třiadvacetiletý muž,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Další případ se stal tento týden ve středu v Přerově. Pětačtyřicetiletá majitelka přistihla spolu se svými dvěma syny v noci ve svém bytě pětadvacetiletého muže, který zde kradl věci. Šlo o známého rodiny, který vlastnil klíče od bytu.

„Do tašky si připravil notebook, včetně kabelu a myši, digitální fotoaparát a zrcadlo se dvěma objektivy. Kdyby se mu podařilo věci ukrást, napáchal by škody za 27 tisíc korun,“ doplnila mluvčí. Zadržený muž skončil v cele a je podezřelý z krádeže. „Po výsleších byl ale propuštěn a nyní je stíhán na svobodě,“ řekla přerovská policejní mluvčí Sedláčková.

Třetí krádež se stala ve středu během odpoledne v přízemním bytě v Přerově. „Zloděj odcizil v pokoji mobilní telefon, domácí kino, 22 DVD nosičů a dálkový ovladač k televizoru. Majitel způsobil odcizením škodu 21 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.