K první krádeži došlo v pátek 22. května v dopoledních hodinách v Teplické ulici v Hranicích.

„Zatím neznámý pachatel rozbil okno zavazadlového prostoru auta značky Škoda Octavia a z něj vzal notebook značky Acer a koženou tašku," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Poškozený vypočítal škodu na čtrnáct tisíc korun.

Ve stejný den se vloupal neznámý pachatel do automobilu značky Fiat Ducato, které bylo zaparkované v Bajákově ulici v Přerově. Zloděj na autě rozbil okno a z batohu, který majitel nechal uvnitř automobilu, ukradl látkovou tašku s peněženkou.

„V peněžence kromě osobních dokladů bylo i pět platebních karet a dvě zákaznické karty. Celková škoda odcizením byla vyčíslena na sedm set korun, poškozením na dva tisíce korun," doplnila mluvčí.

K posledním dvěma krádežím došlo někdy z pátku na sobotu v Hranicích.

„Na sídlišti Hromůvka zatím neznámý pachatel vnikl po poškození zámku do vozidla Seat Ibiza. Z něj odcizil autorádio značky Blaupunkt, z přihrádky dveří zavírací nůž a kovové mince v hodnotě padesát korun," dodala Irena Urbánková s tím, že kvůli poškození zámku došlo i k poškození zavírání oken a dveří. Majitel škodu odcizením vyčíslil na devět set korun, poškozením na dva tisíce korun.

Ve stejném čase došlo ke vloupání do vozidla Seat Alhambra, které bylo zaparkované na Tř. 1. Máje v Hranicích. Scénář je obdobný, zloděj do vozidla vnikl po poškození zámku, vypáčil uzamčenou přihrádku a ukradl čelní panel autorádia značky Sony.

„Ze zavazadlového prostoru pak vzal batoh s oděvními svršky a montážní plastovou bednu s nářadím. Škoda odcizením byla vyčíslena na tři a půl tisíce korun, poškozením na tisíc korun," uzavřela mluvčí.