Nepříjemné překvapení čekalo na majitele vozidla Škoda Roomster, který měl svůj vůz zaparkovaný na odstavné ploše u vlakového nádraží v Hustopečích nad Bečvou. Neznámý pachatel totiž rozbil sklo na předních dveřích auta a ze sedadla spolujezdce odcizil odloženou ledvinku s osobními doklady a mobilním telefonem.

„Dále zloděj řádil u místního kostela, kde vnikl do vozidla VW Golf, ale bez použití násilí, neboť si ho provozovatel nezajistil, a ze sedadla spolujezdce odcizil aktovku s mobilním telefonem a firemními dokumenty," informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Celková škoda v obou případech z Hustopečí byla vyčíslena na 16 750 korun.

Další vykradené vozidlo bylo hlášeno v obci Kladníky.

„Pachatel se dostal po rozbití okna do vozidla Škoda fabia a odcizil z něj notebook včetně brašny," sdělila Miluše Zajícová.

Další automobil byl vyloupen na parkovišti pod hradem Helfštýnem, které zde odstavila 36letá žena cizí státní příslušnosti.

„Z vozidla zloděj ukradl ošacení, navigaci, prsteny a řetízky z bílého kovu, laptop a další osobní věci," uvedla mluvčí. Pachatel se také pokusil vypáčit dveře u vedle zaparkovaného vozidla, ale to se mu nepodařilo.

„Celková škoda v těchto dvou případech byla vyčíslena na 190 500 korun včetně poškození," doplnila Miluše Zajícová. (jen)