Důkazem je například noční akce v Troubkách, kde si zloděj ze středy na čtvrtek políčil na jednu z tamních restaurací.

„Z uzamknuté skříňky ukradl peníze a ze dvou automatů, které stačil poškodit, rovněž ukradl peníze. Pak se vydal na toulku budovou. Při ní poškodil několik dveří a jedny z nich zcela rozlámal. Celková škoda byla zatím vyčíslena na pět tisíc korun, ale škoda na poškozených automatech nebyla zatím vyčíslena," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Na Hranicku se zloději zalíbily doutníky

Ve stejné době se neznámý zloděj propašoval do hostince na Hranicku. Po rozbití vstupních dveří vnikl dovnitř a z hostince ukradl doutníky a několik krabiček cigaret. Majiteli způsobil škodu za téměř 5 700 korun.

V Kojetíně se ztratila svářečka

Neznámý zloděj ale úřadoval i v Kojetíně.

„Tady si vyhlédl zahradu jednoho z rodinných domů na ulici Padlých hrdinů a z bývalé hospodářské budovy ukradl pět metrů měděného kabelu, ze dvora podvozek od stavebních koleček a z kůlny svářečku," popsala dále tisková mluvčí. Poškozený majitel vypočítal škodu na 17 500 korun. 

Z areálu zmizely kabely za téměř 170 tisíc korun

Ukrutnou sílu nebo spíše několik „spolupracovníků" musel mít zatím neznámý zloděj, který mezi středou a čtvrtkem kradl v areálu jednoho bývalého zemědělského družstva na Přerovsku. Z areálu se mu podařilo ukrást osm kusů big bagů s měděnými kabely. Každý z odcizených big bagů vážil tři sta kilogramů. Předběžně byla škoda vyčíslena na 168 000 korun," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté případ nadále šetří. Pachateli hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.