Letos je to už druhá nehoda v těchto místech. „První se stala 31. ledna a řidič, který nehodu způsobil, byl lehce zraněn,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Příčinou nehody bylo podle jejích slov opět nedání přednosti. Křižovatka Na Horecku patří k úsekům s nejčastějším výskytem dopravních nehod na Přerovsku.

Časté havárie jsou zde od roku 2006, kdy byla křižovatka zprovozněna. Vloni se zde stalo zhruba dvacet havárií. „Při nich dvě osoby zemřely, čtyři utrpěly těžká zranění a deset lehká zranění,“ řekla už dříve Michaela Sedláčková.

Podle mnoha motoristů z regionu jsou příčiny nehod v tomto úseku jasné. „Tam, kde je teď vedlejší silnice, byla dlouho hlavní cesta z Lipníku na Olomouc. Lidé si na změnu přednosti asi nezvykli, jinak si to nedokážu vysvětlit,“ míní profesionální řidič Miloš Večeřa z Hranic.

„Samotnému se mi několikrát stalo, že mi tam z vedlejší cesty někdo vjel, proto si teď raději dávám pozor,“ dodal Večeřa. Podle policistů je však křižovatka Na Horecku dobře značená.

„Před křižovatkou je dopravními značkami snížena rychlost, značky jsou zvýrazněné fosforeskujícím podkladem, z našeho pohledu je křižovatka dobře značená,“ podotkla Michaela Sedláčková.

„Jsem z toho zklamaný. Je mně to líto – tolik mrtvých, zraněných a materiálních škod. Na situaci jsem už tolikrát upozorňoval, ale bylo to marné,“ povzdechl si starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl.

Připomněl, že už když se křižovatka stavěla, apeloval na to, aby byla okružní. „Ředitelství silnic a dálnic tvrdí, že křižovatka je bezpečná. Vloni jsme nechali udělat její bezpečnostní audit, výsledkem bylo přeznačení křižovatky. Nic se však nezměnilo, neustále jsou tam nehody. Myslel jsem si, že tam udělají pořádné a výrazné dopravní značení, jako je ve Slavíči,“ dodal Miloslav Přikryl s tím, že se nevzdává a dál bude v této věci bojovat.