Oficiální web KSČM zveřejnil 27. května letošního roku příspěvek s titulkem "Bill Gates ve šlépějích Hitlera?!", který otiskl také deník Haló noviny, spojený opět úzce s touto stranou, a dne 29. května jej převzal i web Parlamentní listy do své "názorové sekce".

"Samá genocida"

Kavijův text vychází z projevu italské poslankyně Sary Cunialové, zvolené za italské Hnutí 5 hvězd. Z toho hnutí byla loni v dubnu vyloučena poté, co označila jeho zemědělskou politiku, konkrétně postoj v otázce italských olivovníků napadených smrtelnou bakterií, za „masakr ve jménu agromafie“. Pro ostrá slova nechodila Cunialová daleko ani dříve a jedním z jejích oblíbených bylo právě slovo „genocida“. Přirovnávala k ní třeba očkování.

Lidé v Napajedlích se prý nakazili kvůli 5G vysílačům. Experti jen kroutí hlavou

"Sara Cunial cituje z proslovu Billa Gatese: ‚Jestli uděláme dobrou práci s vakcínami, zdravotnictvím a rozmnožováním, dokážeme snížit lidskou populaci o 10 – 15 %. Svět může zachránit jen genocida‘. Citace těchto slov nejsou překvapením. Bill Gates desítky let pracuje v rámci politiky globálního kapitalismu na plánu depopulace a diktatury s cílem získat nadřazenost v zemědělství, technologii a energetice. V minulosti ‚svými‘ vakcínami dokázal například sterilizovat miliony žen v Africe či způsobit epidemii obrny, která v Indii ochrnula na 500 tisíc dětí," píše Kavij.

Jak ale upozorňuje server Manipulatori.cz, Cunialová ve svém vyjádření překroutila projev Billa Gatese, pronesený na konferenci TED v roce 2010.

"Překroucený výrok působí, že by Gates chtěl pomocí vakcín, zdravotnictví a kontrolou rozmnožování snížit lidskou populaci o 10-15 % a že svět může zachránit jen genocida. Nicméně v originálním projevu je zřejmé, že Gates nehovoří o snížení absolutního počtu lidí, nýbrž o zpomalení populačního růstu o 10-15 procent," uvádí server Manipulatori.cz.

Gates mluvil o něčem jiném

Ani přidaný výrok, že "svět může zachránit jen genocida", Gates v reálu nikdy neřekl.

"Není také pravda, že Gates svými vakcínami ‚sterilizoval miliony žen v Africe‘. Výrok pravděpodobně vychází ze stížnosti, která byla zveřejněna 7. října 2014 na Konferencí katolických biskupů v Keni," píše server Manipulatori.cz.

Víkend s muslimy? Čtyři roky starý snímek rozvířil na internetu nové vášně

Tato konference vznesla obavy ohledně složení tetanové vakcíny použité národní vládou. Kampaň za očkování proti tetanu v Keni byla sponzorována UNICEF a WHO (a v roce 2010 byla financována nadací Bill & Melissa Gates Foundation v hodnotě 10 milionů dolarů).

"Obvinění z ‚nucené sterilizace‘ byla zamítnuta a vyvrácena jak keňskou vládou, tak WHO a UNICEFem," uvádí server Manipulatori.cz s odkazem na oficiální prohlášení zmíněných institucí, která zveřejnila například britská veřejnoprávní stanice BBC.

Kdo je víc jako Hitler?

Přirovnání Gatese k Hitlerovi pak nepoužila ani Cunialová, šlo o Kavijovu vlastní iniciativu. "Hlavní ‚investor‘ WHO, Bill Gates… ‚dnes‘ hlásí brzké dodání vakcín proti koronaviru. Otevírá se tak cesta k naplnění cílů elity Rockefellerů, Rothschildů a dalších, vedoucí ke snížení počtu lidí na planetě, a získat tak lépe přístup k omezeným zdrojům, které velkoryse nabízí Matka Země," píše Kavij.

Spiklenecký teoretik Icke na sítích dostal stopku, jeho "dílo" ale žije dál

"Plány ‚nejmocnějších‘k ovládnutí světa budou mnozí lidé brát i nadále jako konspirační teorie. Nebyly ale ve 30. letech minulého století projevující se prvky fašizace Evropy a jednání velkého vůdce Adolfa Hitlera také zlehčovány? Dnes jsou počty obětí 2. světové války a lidí, kteří skončili v plynových komorách, záměrně snižovány!" pokračuje komunista.

Za zmínku ale stojí, že jsou to právě jeho slova o „cílech elity Rockefellerů, Rothschildů a dalších“, co nápadně připomíná třeba Protokoly sionských mudrců, zfalšovaný text plánu na dosažení globální nadvlády židovského národa, který Hitlerovi posloužil jako záminka pro holokaust.