V kategorii bikiny fitness do 160 centimetrů ve Frenštátu pod Radhoštěm v září triumfovala mezi ženami. V rumunské Kluži pak v říjnu úspěšně reprezentovala Českou republiku mezi juniorkami od 16 do 20 let. „Konkurence je opravdu veliká, o čemž jsem se sama v Rumunsku přesvědčila,“ uznává Anna Zdražilová.

Studentka podnikatelské fakulty VUT v Brně dokázala navázat na velké úspěchy z roku 2018, které získala ještě coby závodnice přerovského Fitness AVE. Pod vedením veleúspěšné Lenky Červené-Bořutové získala titul absolutní juniorské mistryně republiky.

„Toho si moc vážím. V dětství jsem se věnovala sedm let aerobiku. V sedmnácti jsem začala pravidelně cvičit v posilovně, kde mě oslovila Lenka. Připravovala jsem se pod ní a moc jí děkuji za to, co mi ze sebe předala,“ zmiňuje Zdražilová bývalou mistryni světa.

Jde o symetrii postavy a prezentaci

Anna zároveň s VUT dokončuje také trenérskou školu. Chce se tedy rozvíjet i ve směru koučingu vlastních svěřenců a svěřenkyň.

Jak by tedy svým zkušeným pohledem popsala kategorii bikiny fitness? „Mezi specifika patří symetrie postavy, přiměřená vyrýsovanost, tvrdost svalů a celková prezentace. Součástí hodnocení je i elegance a ladnost při pózování, vizáž závodnice a celkový dojem,“ říká zástupkyně Hulk Gym Brno. „Líbí se mi, že postava zůstává stále ženská,“ dodává

K letošním úspěchům jí pomohl hranický trenér Jan Machač. „Letošní přípravu mi radil se stravou i tréninkem. Chtěla bych mu poděkovat, stejně tak svým nejbližším,“ uvedla Anna Zdražilová.

Házenkáři Hranic. Ilustrační foto
Smekám klobouk, chválil kouč Cementu. Po remíze děkoval i mistr z Plzně

Jak vůbec takový trénink závodnice bikiny fitness vypadá? „Začíná zahřátím, mobilizací, dynamickým strečinkem. Poté se již věnuji samotnému silovému tréninku. Délka, objem i intenzita se odvíjí podle fáze přípravy,“ vysvětlila Anna.

Součástí její denní rutiny je nejen příprava jídla na další den, ale také pózování, které na pódiu hraje významnou roli. „Aktuálně jsem ve fázi navyšování metabolismu a budování svalové hmoty. Tento sport mě učí především disciplíně, trpělivosti a vytrvalosti,“ nastínila Zdražilová.

V dalším závodním roce by se úspěšná dívka ze Všechovic ráda znovu podívala na závody do zahraničí.

„V mých očích je tenhle sport spíše o osobním progresu a vývoji, proto je mým cílem být lepší verzí sebe samotné, závodit srdcem, nadále na sobě pracovat a vzdělávat se,“ uzavřela sympatická blondýna.

ANNA ZDRAŽILOVÁ

Narozena: 28. června 2000 v Olomouci (20 let)

Bydliště: Všechovice

Studium: Fakulta podnikatelská, VUT v Brně

Největší úspěchy:

2020:

Mistrovství ČR mužů a žen 2020 – 1. místo

Mistrovství světa juniorů – 5. místo

2018:

Grand Prix Zbýšov 2018 – 1. místo

RCO Fitness Cup 2018 – 3. místo

Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů 2018 – 1. místo juniorky, 1. místo dorostenky

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2018 – absolutní vítězství, 1. místo juniorky

Partner Cup 2018 – 3. místo

Grand Prix Fitness Brno 2018 – 2. místo