V úterý vystoupí denní maxima na 24 až 28 stupňů a objeví se první ojedinělé přeháňky a bouřky, které následující den dorazí na většinu území.

Zatímco ve středu se budou teploty před příchodem studené fronty blížit ke 30 stupňům, ve čtvrtek už většinou nepřekročí 26 stupňů, jen na jižní Moravě bude o něco tepleji, a místy bude pršet.

V pátek očekávají meteorologové převážně polojasno, na východě země se mohou objevit přeháňky a výjimečně i bouřky, teploty odpoledne vystoupají na 24 až 28 stupňů, na severovýchodě země bude jen kolem 23 stupňů.

Léto 2023 by mělo přát vodním radovánkám
Předpověď počasí na léto 2023: Modely slibují horko, Česko čekají i tropické dny

Na víkend se oteplí, v neděli bude přes 30 stupňů. Má být jasno a podle pondělního výhledu počasí se po oba volné dny zatím nečekají žádné srážky.

Teplotně průměrný červenec 

Červenec bude podle dlouhodobého výhledu teplotně i srážkově průměrný. Tropický závěr prvního týdne vystřídají průměrné denní teploty kolem 25 stupňů, v noci bude 12 stupňů Celsia. „Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až podprůměrné s úhrny v jednotlivých týdnech kolem 15 milimetrů na metr krychlový, v bouřkách ojediněle i kolem 30 milimetrů,“ uvedl ČHMÚ na webu.