VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hranicko

včera 16:07

Vladimír Vyplelík: Byl bych jen poslušným plnitelem úkolů od Otevřené radnice

Lídr hnutí Hranice pro život (Sportovci) Vladimír Vyplelík se kvůli neslučitelnosti funkce tajemníka městského úřadu a zastupitele města vzdal svého křesla v zastupitelstvu a bude nadále vykonávat funkci šéfa exekutivy.

15.11.2018

Čepice a bundy do akce! Víkend bude chladný, rána mrazivá

Na denní teploty okolo 20 stupňů Celsia můžeme o víkendu zapomenout.

15.11.2018

Jak jsme žili v Československu: tentokrát z Horního Újezdu

V tištěném Přerovského a hranického deníku najdete v pátek 16. listopadu další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Představíme obec Horní Újezd.

14.11.2018

Víťa Vrbka hlásí další comeback. Nový klip Zpověď vydal na labelu Ruka Hore

/VIDEOKLIP/ Ty nejmladší generace už asi neví, která bije, ale vy ostatní. Vzpomínáte si, jak Dominik Hašek v roce 2002 definitivně ukončil kariéru? A jak ji pak stejně definitivně ukončil i v roce 2008 a ještě jednou v roce 2011? Nebo jak se Palo Habera před šesti lety dušoval, že tohle turné je pro kapelu Team opravdu rozlučkové, aby si pak podobně rozlučkové turné chlapi střihli ještě minimálně třikrát?

13.11.2018

Legoprojekt se po dvou letech vrací do Hranic

Desítky dětí zabraných do skládání autíček, lodí, vláčků, silnic, železnic, budov všemožných tvarů a barev. Tento obrázek, který potěšil nemálo lidí na desítkách míst všech krajů naší republiky, bude po dvou letech opět k vidění i v Hranicích.

12.11.2018

Rozsvěcení vánočního stromu v Hranicích má termín. Zazpívá Láďa Křížek

Na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na hranickém náměstí se mohou všichni těšit již v pátek 30. listopadu od sedmnácti hodin. Jako hudební host vystoupí zpěvák Láďa Křížek. Vánoční program na náměstí bude tradičně pokračovat také v prosinci.

11.11.2018

Na Staré radnici se vařila káva jak za první republiky

Nezaměnitelná vůně kávy se v sobotu linula prostory muzea Stará radnice v Hranicích. Prvorepubliková kafírna lákala nejen na ochutnávku kávy, ale především na ukázky pražení a vaření v období první republiky.

9.11.2018

Starosta Kudláček: I ti, kteří mě teď kritizovali, jsou opravdoví Hraničáci

Šéfem hranické radnice zůstává po říjnových volbách i nadále Jiří Kudláček. Jak se dívá na své znovuzvolení, kritiku ze strany Otevřené radnice, nebo na spolupráci s komunisty si můžete přečíst v našem rozhovoru.

7.11.2018

Místní sdružení ODS v Hranicích bude zrušeno. Kvůli spolupráci s komunisty

Dohodnutá koalice sedmi stran na hranické radnici má nečekaný dopad na místní ODS. Ta bude kvůli spolupráci s komunisty celostátním vedením strany zrušena. Rada místního sdružení už rezignovala na své funkce.

7.11.2018

V Hranicích odstartovala renovace Slovenské strely. Podívejte se

První československý rychlovlak Slovenská strela prochází od září celkovou rekonstrukcí v hranických dílnách společnosti Českomoravská železniční opravna. Na národní kulturní památce zde bude tým restaurátorů pracovat dva roky. Po dokončení oprav by měl být vlak schopen funkčního návratu na koleje.

6.11.2018

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Drahotuše a ZŠ Rokytnice

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

6.11.2018

V Lipníku otevřeli nové infocentrum

Město Lipník nad Bečvou, které se stalo díky svému dlouholetému propojení s kovářskou tradicí na hradě Helštýně vyhledávaným cílem turistů, získalo reprezentativní informační centrum.

2.11.2018

V paláci na Helfštýně našli zbytky hradní hostiny

Stovky zlomků kuchyňské keramiky ze druhé poloviny 15. století, ale také zvířecí kosti, které dokládají, jak se v té době stravovalo panstvo na Helfštýně.

2.11.2018

Ekoltes bude o víkendu svážet nebezpečný odpad z místních částí

Občané místních částí města Hranice mohou využít svozu nebezpečného odpadu. V sobotu 3. listopadu jej bude zajišťovat společnost Ekoltes. O týden později společnost zahájí listopadový svoz biologického odpadu ze zahrádkářských kolonií.

1.11.2018

Žaloby zpochybňující komunální volby zamítnuty, čeká se na Slatinky

Soudy již zamítly všechny žaloby zpochybňující komunální volby podané voliči či kandidáty z Olomouckého kraje. Kromě Slatinek, kde byly podány jak návrhy týkající se voleb do místní samosprávy, tak senátu. O třech stížnostech na neplatnost senátních voleb na Prostějovsku, kde byla senátorkou zvolena Jitka Chalánková, bude Nejvyšší správní soud rozhodovat ve veřejném jednání 6.listopadu.

1.11.2018

Vedení ODS hrozí místnímu sdružení v Hranicích zrušením

Místní sdružení ODS může být brzy zrušeno. Avizovalo to celostátní vedení strany, kterému vadí dohodnutá spolupráce s KSČM a SPD na hranické radnici.

1.11.2018

Michal pobaví děti v Hranicích

Na vystoupení plné her, zábavy a smíchu se už brzo mohou těšit děti z celého Hranicka.

1.11.2018

Starostou Hranic je znovu Jiří Kudláček. Město má poprvé dva místostarosty

Prvním mužem hranické radnice zůstává i na další čtyři roky dosavadní starosta Jiří Kudláček.

1.11.2018

Fashion show Top visage v Hranicích opět ohromila

Všichni příznivci originální české módy se třetí sobotu v říjnu sjeli do Hranic. Jejich cílem byl divadelní sál Stará střelnice , kde se konal další ročník módní show.

31.10.2018

Volby: porušení v Dobromilicích nezjištěno, o Slatinkách bude veřejné jednání

Soud zamítl další žalobu zpochybňující komunální volby. Tentokrát z Dobromilic. Stále se čeká na verdikt o návrzích z Přerova, Slatinek, Nového Malína a Obědkovic. O třech stížnostech na neplatnost senátních voleb na Prostějovsku, kde byla senátorkou zvolena Jitka Chalánková, bude Nejvyšší správní soud rozhodovat ve veřejném jednání 6.listopadu.

31.10.2018

Jak se v kraji slavilo 100 let republiky. Vyberte nejzajímavější akci

FOTOGALERIE / ANKETA / Podívejte se na naše fotogalerie z oslav 100 let republiky v obcích a městech Olomouckého kraje. Hlasujte pro tu nejzajímavější.

30.10.2018

Lidé nás chtěli ve vedení města, přesto tomu tak nebude, říká Ivo Lesák

Již ve středu bude rozhodnuto o novém vedení města Hranice. Díky koaliční dohodě z minulého týdne, v níž figuruje hned sedm z devíti úspěšných stran, je však už teď prakticky jasné, s jakým výsledkem ustavující schůze zastupitelstva dopadne. Na veřejné zasedání se může přijít veřejnost podívat od 17.30 hodin do dvorany zámku.

30.10.2018

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ 1. máje v Hranicích v tištěném Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

30.10.2018

Silný vítr zastavil vlaky, shazuje stromy a strhává střechy

FOTOGALERIE / Hodně práce mají profesionální i dobrovolní hasiči v Olomoucké kraji od pondělní 22. hodiny. 

29.10.2018

Medailistka v pole dance Barbora Orságová: Není v tom nic lascivního

Když řeknete, že děláte tanec u tyče, spousta lidí si pod tím patrně stále představí něco necudného.

28.10.2018

Medvěd na Přerovsku? Ale kdepak, spíš divočák

Medvěd hnědý, který se přes měsíc potlouká po Vsetínských Beskydech a Hostýnských vrších, měl počátkem týdne chroupat jablka v Kladníkách na Přerovsku. 

27.10.2018

VIDEO: Rybáři u Hustopeč vytáhli desítky tun ryb

Kapry, amury, candáty i tolstolobiky vytáhli rybáři v sobotu na slavnostním výlovu z rybníka Choryně Velká nedaleko Hustopeč nad Bečvou.

26.10.2018

VIDEO: Hranice slaví první republiku. Podívejte se

Hudba, tanec, módní přehlídka i výborné pokrmy, a to vše z období první republiky si mohli v pátek odpoledne užít návštěvníci dvorany hranického zámku, kde se konala akce Za časů první republiky. Hranice slaví 100 let republiky velkolepě.

26.10.2018

Jak oslaví Hranice 100 let Československa? Velkolepě, podívejte se

Tak je to tady. Už v neděli 28. října uplyne sto let od vzniku samostatného Československa. Významné jubileum si připomínáme také v Hranicích, kde je na tento týden připravena celá řada akcí.

25.10.2018

Manželé Sobkovi oslavili diamantovou svatbu

Šedesát let kráčejí společným životem manželé Marie a Vladimír Sobkovi z Hranic. Diamantovou svatbu oslavili tuto středu 24. října.

24.10.2018

Medvěda prý zahlédli u Kladník. Je to fake, říká starosta

Varování před vstupem do lesa vydal včera městys Dřevohostice. Podle starosty Petra Dostála zaznamenali myslivci v oblasti Radotín - Kladníky pohyb medvěda, který se na Moravě toulá v posledních týdnech.

24.10.2018

Dojednáno! Hranice povede sedm stran, starostou má zůstat Jiří Kudláček

Koaliční dohoda v Hranicích je na světě. Z devíti politických stran, které ve volbách uspěly, by se jich na vedení města mělo podílet hned sedm. Ve společném prohlášení to uvedl Jiří Kudláček, který by měl i nadále zůstat starostou. Vítěz voleb, hnutí Otevřená radnice, tak pravděpodobně skončí v opozici.

24.10.2018

Jak probudit v lidech v Hranicích zájem o MHD? Pomoci má nová studie i ankety

Jako první město v Evropě se mohou Hranice pochlubit kompletně elektrobusovou městskou hromadnou dopravou. Bohužel jí však nikdo nejezdí. Město proto řeší, jak docílit toho, aby lidé MHD využívali více. Připravuje tak Studii optimalizace MHD ve městě i ankety mezi občany.

23.10.2018

Obrovská úroda jablek plní moštárny

Nejlepší mošt? Z jablek natrhaných přímo ze stromu. To tvrdí Miroslava a Miroslav Poledňákovi z Českého zahrádkářského svazu v Hranicích, kteří provozují v klubovně svazu moštárnu.

23.10.2018

Zpochybnili volby, zatím bez úspěchu

Zamítnuto. Žaloby zpochybňující komunální volby v desítce obcí a měst v Olomouckém kraji, o nichž soudy rozhodly do pondělního odpoledne, nebyly úspěšné. Navrhovatelé, kteří si stěžovali na výsledek voleb, průběh hlasování či zvolení konkrétního kandidáta, nepřesvědčili soud, že došlo k závažnému porušení pravidel anebo že zvolený zastupitel nemá k obci trvalý vztah, když většinu času tráví jinde.

22.10.2018

Starosta Hranic Jiří Kudláček: V potencinální spolupráci s ANO nevidím problém

Kandidátce Naše krásné Hranice, pod vedením hranického starosty Jiřího Kudláčka, se v komunálních volbách podařilo získat čtyři mandáty. Stejně jako vítězné Otevřené radnici i druhému hnutí ANO. Vyjednávací pozice o vládnoucí koalici tak pro Jiřího Kudláčka a jeho stranu není vůbec špatná. Bude znovu starostou? I na to jsme se jej zeptali v krátkém rozhovoru.

22.10.2018

Klub Panenka láká na koncerty dvou hranických sborů

Koncert pěveckého sboru Cantabile pořádá v pátek 2. listopadu v 17 hodin v Synagoze v Hranicích Společenský klub Panenka ve spolupráci s MKZ Hranice.

22.10.2018

Mažoretky Panenky jsou opět zlaté! Mistrovství Evropy ovládly už potřetí

FOTOGALERIE / Již po třetí za sebou obhájily hranické mažoretky Panenky titul Mistra Evropy a s pohárem si přivezly zlaté medaile. 

20.10.2018

Výlov v Tovačově přilákal tisíce lidí. Takto to vypadalo u rybníka

FOTOGALERIE / K Hradeckému rybníku v Tovačově zamířily v sobotu tisíce lidí. Pozorovat při práci mistry Petrova cechu a ochutnat vyhlášené rybí speciality. 

19.10.2018

Desítka žalob na volby, ze Slatinek dvě

Jako na nepěknou ostudu se bude vzpomínat na poslední komunální volby ve Slatinkách, kde lidé zároveň rozhodovali o novém senátorovi a komise zaměnila barvy úředních obálek pro hlasovací lístky.

18.10.2018

Výtěžek Kabelkového veletrhu pomohl dětem

Vánoce v říjnu? S takovými pocity přicházíme na návštěvu do rodin, ve kterých je péče o nemocné dítě tím nejdůležitějším.

18.10.2018

Cestu mezi Teplicemi a Valšovicemi na dva měsíce zavřou

Obyvatelé vesnic na Hranicku se musí připravit na další uzavírku. Od příštího týdne bude kvůli rekonstrukci neprůjezdná silnice mezi obcemi Teplice nad Bečvou a Valšovice. Uzavírka potrvá až do poloviny prosince.

18.10.2018

Tajemník či zastupitel? Vladimíra Vyplelíka čeká zásadní rozhodnutí

Zásadní rozhodnutí má před sebou současný tajemník Městského úřadu Hranice Vladimír Vyplelík.

17.10.2018

Divadlo Štěk & spol. je zpět. A kontroverzní Koule taky

Divadlo Štěk & spol. mohli diváci naposledy spatřit v roce 2012 v dramatu Daniela Keyese Růže pro Algernon. Po téměř sedmileté pauze se vrátili zpět. Minulý pátek uvedl soubor v Divadle Stará střelnice svou fungl novou hru Koule a podle reakcí diváků je zřejmé, že měli šťastnou ruku.

17.10.2018

Petr Večeřa v zastupitelstvu neusedne, nahradí jej Robert Selzer

Týden po volbách dochází k změnám v nově zvoleném hranickém zastupitelstvu. Úspěšný kandidát hnutí Otevřená radnice Petr Večeřa se vzdal svého mandátu. V zastupitelstvu tak místo něj usedne ostřílený Robert Selzer.

17.10.2018

Kdo povede hranickou radnici? Povolební vyjednávání se protahují

První říjnový víkend se v Hranicích konaly komunální volby. Ani v druhé polovině měsíce však stále nevíme, kdo bude ve vedení města po další čtyři roky. Vzhledem k vyrovnaným volebním výsledkům není získání dvanácti potřebných hlasů v třiadvacetičlenném zastupitelstvu nic snadného.

AKTUALIZOVÁNO
17.10.2018

Výsadkáři z Prostějova pomstili své padlé druhy. Zabili strůjce útoku

Prostějovští vojáci z 601. skupiny speciálních sil generála Moravce zneškodnili spolupachatele srpnového útoku na Čechy v Afghánistánu.

16.10.2018

Rybník v Drahotuších znovu ožije, začíná oprava

Již příští rok by se měla vypuštěná vodní nádrž v Drahotuších znovu zaplnit vodou.

16.10.2018

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Osek nad Bečvou a Všechovice

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

15.10.2018

Toto jsou noví hraničtí zastupitelé. Podívejte se

Fotogalerie členů nového hranického parlamentu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT