VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hranicko

včera 19:28

Babičkou roku se stala Alena Várošová. Podívejte se na její radost

Olomoucký kraj má babičku roku. V rámci oslav Dne seniorů v úterý byla Babičkou roku Olomouckého kraje 2018 zvolena Alena Várošová (71 let) z Mohelnice. Odborná porota vybrala dvanáct finalistek, které se utkaly o titul zlatá, stříbrná a bronzová Babička Olomouckého kraje. Soutěžilo se také o nejstarší babičku a titul babička sympatie, již vybrali sami diváci.

včera 17:38

Piráti v Hranicích stahují celou kandidátku

Týden po odstoupení hranického lídra Hynka Klimenta stahují Piráti i celou zbývající kandidátku. Pirátská strana o tom v pondělí 17. září informovala na svých krajských stránkách.

včera 10:59

Starosta Lipníku: Důležité je, aby všichni zastupitelé táhli za jeden provaz

Miloslav Přikryl je jedním z nejdéle sloužících starostů na Přerovsku a na radnici v Lipníku nad Bečvou už „vládne“ čtvrté volební období. Jako bývalý přednosta Okresního úřadu v Přerově ale dodnes vnímá jako nejcennější životní lekci katastrofální záplavy roce 1997, kdy koordinoval záchranné práce a pomáhal s obnovou zpustošeného regionu.

16.9.2018

Lesy jsou plné hřibů. Pošlete nám fotky vašich úlovků

Houbaři konečně dočkali. Napříč celým Olomouckým krajem vyrazily především hřiby smrkové.

16.9.2018

Zažít Hranice jinak sblížilo sousedy. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Vyzkoušet si nákup naslepo, naučit se vyměnit píchlou duši na kole nebo ochutnat prošívanou deku. To vše si mohli užít návštěvníci pohodové akce z názvem Zažít Hranice jinak!, která se v sobotu uskutečnila v areálu komunitního a kulturního prostoru Karnola.

14.9.2018

Zastupitelstvo bude řešit petici na Nové a sochu TGM

Ke svému poslednímu jednání před říjnovými volbami se sejde již ve čtvrtek 20. září zastupitelstvo města Hranice. Ve velké zasedací místnosti na zámku začne schůze netradičně už v patnáct hodin.

14.9.2018

Potravinová sbírka v Hranicích přinesla přes půl tuny jídla

Charita Hranice se druhý rok po sobě zapojila do Národní potravinové sbírky, při níž mohou zákazníci vybraných supermarketů věnovat část svého nákupu na dobročinnost.

14.9.2018

Víkend bude oblačný a s deštěm, vyjasní se až v neděli

Vypadá to, že letní horka definitivně skončila. V pátek má být oblačno až zataženo, na většině území Olomoucké kraje má pršet, ojediněle se může objevit také bouřka.

13.9.2018

Prezident zamíří do kraje. Už se ví, že zavítá i na Praděd či do Přerova

Prezident Miloš Zeman na konci září navštíví Olomoucký kraj. Jeho šestá návštěva v rámci prezidentské funkce začne 24. září a potrvá tři dny.

13.9.2018

Prezident přijede do Bohem zapomenutého kraje, lidé pro něj chystají slivovičku

Pro prezidenta Miloše Zemana mají místní lidé slabost. Ve volbách mu dalo v Luboměři pod Strážnou hlas šedesát z celkových šedesáti sedmi voličů, což je téměř devadesát procent. I proto se obyvatelé malé vesnice na Hranicku, která byla dříve součástí Vojenského výcvikového prostoru Libavá, na návštěvu hlavy státu těší. Na úterní odpoledne 25. září si nic jiného neplánují.

12.9.2018

Lídr hranických Pirátů odstoupil z kandidátky

Z důvodu neshod uvnitř strany odstoupil ve středu 12. září od své kandidatury v komunálních volbách lídr pirátské kandidátky v Hranicích Hynek Kliment.

12.9.2018

Rekonstrukce hranické knihovny je u konce. Takto teď vypadá

Už ve čtvrtek 4. října si budou moci čtenáři opět vypůjčit knihy v hranické knihovně.

12.9.2018

Co nabídnou Dny evropského dědictví v Hranicích? Vyberte si

Tradiční Dny evropského dědictví se letos v Hranicích uskuteční v sobotu 15. září. Lidé si budou moci vybírat z široké nabídky doprovodného programu, který bude probíhat prakticky po celých Hranicích.

11.9.2018

Zažij Hranice jinak! Už tuto sobotu

PROGRAM / Oslavit konec léta celorepublikovou sousedskou slavností s názvem Zažít město jinak! můžete v Hranicích v sobotu 15. září.

11.9.2018

Hranice se zapojí do Evropského týdne mobility. Co na vás čeká?

Na neudržitelnost osobní automobilové dopravy se snaží upozornit Evropský týden mobility. Do toho se letos zapojuje také město Hranice. Informace o šetrnějších způsobech dopravy se mohou lidé dozvědět v pondělí 17. září v zámecké zahradě.

10.9.2018

Sezona burčáku vrcholí, zbývá jen pár dní

Vinařská tradice říká, že burčáku by měl každý rok člověk vypít tolik, kolik má krve. Pokud to chcete letos stihnout, určitě byste si měli pospíšit. Díky nadprůměrně teplému létu dozrává dříve v zahradách nejen ovoce, ale na vinicích také víno.

10.9.2018

Tabla prvňáků se vrátí na stránky Deníku

Na nástup prvňáků se nezapomíná. Patří k nejvíce emotivním zážitkům v lidském životě, vzpomínat na něj budou žáčci i jejich rodiny. Od středy 12. září proto startuje druhý ročník jedinečného seriálu, ve kterém Deník každý týden představuje prvňáčky z našeho okresu.

8.9.2018

VIDEO: Nebe nad letištěm brázdily makety větroňů

/FOTOGALERIE/ V rukách dálkové ovládání a oči upřené k obloze. Tak to vypadalo v sobotu 8. září na drahotušském letišti, kde bylo k vidění na padesát obřích leteckých modelů. Nadšenci tohoto sportu se sem sjeli z celé republiky i ze sousedního Polska.

7.9.2018

Prezident Zeman opět navštíví Olomoucký kraj

Na svou již šestou prezidentskou návštěvu zavítá do Olomouckého kraje Miloš Zeman.

7.9.2018

Šrouby a matice zpívalo s Mandrage celé nádvoří Staré střelnice

*VIDEO, FOTOGALERIE/ Největší pecky, ale i nové songy plzeňské poprockové partičky Mandrage zazněly ve čtvrtek 6. září na nádvoří Staré Střelnice v Hranicích. Jako předkapela vystoupila přerovská skupina Arrhythmia.

7.9.2018

Hranice mají nový český rekord! Vznikl zde nejdelší lidský řetěz

/VIDEO, FOTOGALERIE/Více než tři tisíce lidí spojilo v pátek 7. září v Hranicích své ruce za účelem vytvoření nového zápisu do České knihy rekordů. Kolem Bečvy vznikl nejdelší lidský řetěz na našem území.

7.9.2018

Podchod u nádraží v Teplicích na tři týdny uzavřeli. Kudy teď k propasti?

Rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích nad Bečvou pokračuje i po vybudování informačního centra o Propasti. Kvůli stavebním pracím teď bude po dobu tří týdnů uzavřen podchod pod tratí.

6.9.2018

Hotovo! Obří projekt výstavby retenčních nádrží a kanalizace je dokončen

Projekt za více než sto milionů korun, v jehož rámci vznikly v Hranicích tři retenční nádrže a na několika ulicích také nová splašková a dešťová kanalizace, je u konce. Po zhruba roce a půl prací tak mohla být oficiálně přestřižena slavnostní páska.

6.9.2018

Pálíme od rána do noci, říkají manželé z Velké u Hranic

FOTOGALERIE / Od rána do noci se nezastaví manželé Šváčkovi, kteří provozují pěstitelskou pálenici ve Velké u Hranic. Letošní rok považují za naprosto výjimečný.

5.9.2018

Kabelkový veletrh je za dveřmi, přispějte potřebným!

Podzim se neúprosně blíží a s ním je tu i u Kabelkový veletrh Deníku, na kterém si budete moci vybrat pěkný doplněk do svého šatníku a zároveň přispět na dobrou věc.

4.9.2018

K tradičnímu vypuštění hranického jezu letos nedojde. Kvůli suchu

Povodí Moravy letos upustilo od každoročního vypuštění jezu v Hranicích. Vzhledem k mimořádnému suchu by totiž snížení vodní hladiny mohlo znamenat ohrožení pro živočichy nacházející se v Bečvě.

3.9.2018

A je hotovo! V Lipníku slavnostně otevřeli novou sportovní halu

Splněný sen několika sportovních generací. I tak lze bez nadsázky nazvat novou, multifunkční sportovní halu, která vyrostla za 15 měsíců mezi fotbalovým hřištěm a tenisovými kurty v Lipníku nad Bečvou.

3.9.2018

Hranické školy přivítaly 199 prvňáků

Dva měsíce prázdnin utekly jak voda a školáci se v pondělí 3. září opět vrátili do lavic. Hranické základní školy přivítaly v novém školním roce celkem 199 prvňáků.

2.9.2018

Noční bouřky: hráze z pytlů a v bahně uvězněná auta

Patnáctkrát vyjížděli v noci na neděli hasiči kvůli bouřkám v Olomouckém kraji. Doprovázel je vydatný déšť.

1.9.2018

Děti v Ústí se loučily s prázdninami

Seznámení se silničním provozem, jízda v elektrických autíčkách, dočasné tetování, skákací hrad či vystoupení ilustrátora dětských knih. To i mnoho dalšího nabídlo dětem Rozloučení s prázdninami, které se uskutečnilo v sobotu odpoledne na výletišti v Ústí.

1.9.2018

První český rychlovlak Slovenská strela dorazil do Hranic. Projde rekonstrukcí

VIDEO / FOTOGALERIE / Legendární vlaková souprava Slovenská strela opustila v pátek 31. srpna své dosavadní stanoviště před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici a byla převezena do Hranic. 

31.8.2018

Žáci hranických škol se pokusí obejmout Bečvu. Zapíšou se do knihy rekordů

Pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů proběhne v Hranicích v pátek 7. září.

31.8.2018

Patnáctiletá Lucie míří z Býškovic na Floridu, na šampionát v pole dance

FOTOGALERIE / V září se chystá do prvního ročníku na střední školu a v listopadu ji čeká cesta přes oceán. Jede na mistrovství světa v pole dance na americkou Floridu.

29.8.2018

Požár elektrobusu v Hranicích už zná příčinu

Vyšetřování příčiny požáru hranického elektrobusu z poloviny června je u konce.

29.8.2018

Chinaski se na turné zastaví i v Hranicích. Poprvé v nové sestavě

Skupina Chinaski zahraje v listopadu na Staré střelnici. V Hranicích se matadoři české pop music představí poprvé od razantní personální obměny, ke které došlo loni na podzim.

29.8.2018

Charita hledá dobrovolníky na potravinovou sbírku

Dobrovolníky na K-potravinovou sbírku, která se uskuteční v sobotu 8. září v prodejně hranického Kauflandu, hledá Charita Hranice.

28.8.2018

Z opravených Božích muk v Drahotuších někdo ukradl sošku Ježíše

Několik obyvatel Drahotuš se loni rozhodlo, že opraví starou poničenou kapličku a vybuduje tak v obci nové modlitební místo. Ve zrekonstruované kompletní podobě však Boží muka vydržela pouze něco málo přes rok.

27.8.2018

Kdo bude v Hranicích starostou? Tady jsou lídři pro komunální volby

Seznamy kandidátů, kteří se budou v říjnu ucházet o místo v hranickém zastupitelstvu, jsou zveřejněny. Zájemci je najdou na webových stránkách volby.cz.

27.8.2018

Krytý bazén v Hranicích zavřel, letní koupaliště stále jede

Na bezmála dva týdny se od pondělí 27. srpna uzavřel krytý bazén na hranické Plovárně.

27.8.2018

Tragická nehoda cisterny: Hasiči pořádají veřejnou sbírku

Po páteční tragické nehodě hasičského vozu u Libivé na Mohelnicku, při které jeden hasič zemřel a druhý se těžce zranil, pořádají hasiči veřejnou sbírku.

25.8.2018

Kovářský Hefaiston přilákal na Helfštýn davy

FOTOGALERIE / Přes pět set uměleckých kovářů z patnácti zemí světa a na dvě stovky vystavených exponátů - letošní Hefaiston přilákal na hrad Helfštýn davy návštěvníků

25.8.2018

Author Šela Marathon přes komplikace odstartuje už 1. září!

Nejhorší vichřice v Moravské bráně za posledních 30 let a následný několikaměsíční zákaz vstupu do lesů nadělily pořadatelům populárního Author Šela Marathonu nejtěžší rok, jaký asi lze z pozice organizátora takové akce zažít.

24.8.2018

Helfštýn ožije Hefaistonem. Zve na kovářské mistry i kapely

Na pět set uměleckých kovářů z nejméně šestnácti zemí světa obsadí o víkendu hrad Helfštýn, kde se koná už sedmatřicátý ročník mezinárodního setkání s názvem Hefaiston.

23.8.2018

Do Teplic se po 44 letech vrátí pomník TGM, bude u toho muzika i ohňostroj

Velkolepé oslavy sto let vzniku samostatné Československé republiky spojené se Dnem obce chystají na sobotu 25. srpna v Teplicích nad Bečvou.

23.8.2018

Metalová smršť se žene na Hranice

Pořádnou nálož metalové muziky opět slibuje letos už 17. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest

22.8.2018

Lidé si v hranickém parku připomněli srpen 1968

V úterý 21. srpna uplynulo padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

22.8.2018

Na Helfštýně začalo Kovářské fórum, Hefaiston vypukne o víkendu

„Je to jako v životě - vlny některé věci odnášejí a jiné zase přinášejí. A to je něco, co od života očekávám i já,“ říká italský umělecký kovář Roberto Magni, který je hlavním tvůrcem myšlenky nové plastiky s názvem Vlna pro hrad Helfštýn.

21.8.2018

Volební čísla v Hranicích jsou rozlosována. Jedničku mají lidovci

Volby do zastupitelstva se nezadržitelně blíží a my už víme, s jakými čísly se budou strany v Hranicích ucházet o voličskou přízeň. Rozhodlo o tom losování, které proběhlo na Městském úřadě v Hranicích symbolicky v úterý 21. srpna.

21.8.2018

Hustopeče otevřou při slavnostech novou sportovní halu

Děti i sportovci se mohou radovat. Dlouho očekávaná víceúčelová sportovní hala, která nabídne vynikající sportovní zázemí, se v Hustopečích nad Bečvou u základní školy slavnostně otevře už tuto sobotu 25. srpna v 10 hodin, a to v rámci slavnosti městyse Hustopečské dny 2018.

20.8.2018

Desmond i Kateřina Brožová zazáří na Hustopečských dnech

Skupiny Desmond a Mirai nebo herečka a zpěvačka Kateřina Brožová. To jsou největší lákadla letošních Hustopečských dnů, které se konají od pátku 24. do neděle 26. srpna na zámku v Hustopečích nad Bečvou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT