VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hranicko

13.4.2017

Hranické studentky uspěly na veletrhu v Praze. Podívejte se s čím

Studentky ze Soukromé střední odborné školy Hranice se zúčastnily veletrhu studentských firem, pořádanou světovou organizací Tomáše Bati, a umístili se mezi Top 6 firmami.

12.4.2017

Velikonoce na Helfštýně: čtyři dny řemesel a tradic

První větší příležitostí potkat po zimě své přátele a známé, prohlédnout si expozice a pokochat se velikonoční atmosférou budou mít od pátku 14. do pondělí 17. dubna návštěvníci hradu Helštýna.

11.4.2017

Stát vykoupí pozemky u Skaličky, kvůli plánované přehradě

Stát v pondělí rozhodl o tom, že vykoupí pozemky, které by mohla zalít voda z plánovaného vodního díla Skalička na řece Bečvě. Pozemky zabírají celkově 392 hektarů a stát za ně zaplatí okolo 590 milionů korun.

10.4.2017

Kraji ubylo za rok 5 tisíc nezaměstnaných. Je čtvrtý od konce

Na konci letošního března bylo v Olomouckém kraji o pět tisíc nezaměstnaných méně než před rokem.

10.4.2017

Farmářské trhy v Hranicích pokračují, zájem prodejců ale klesá

Zaběhnutou akcí se v Hranicích stal Farmářský trh, který nabízí nejen kvalitní potraviny a výrobky z regionu, ale také informační přednášky.

8.4.2017

V Hranicích vítali jaro u Kraslicovníku

Lidová pořekadla a básničky, ale také folklorní tance a písničky, které navodily tu pravou jarní atmosféru. Přestože do Velikonoc zbývá ještě týden, na Masarykově náměstí v Hranicích to tak nevypadalo.

7.4.2017

Buty v Hranicích: nestárnoucí hity, pocta a pohoda, jazz…

Veleúspěšná kapela Buty ve čtvrtek 6. dubna rozezněla Zámecký klub. Fanouškům rodáci z Ostravy zahráli průřez jejich na hity plodné třicetileté kariéry. Publikum každou píseň odměnilo bouřlivými ovacemi.

6.4.2017

V hranické školce Pohádka mají vlastní chůvu

Mateřská školka Pohádka má jako jediná v Hranicích vlastní chůvu, která pomáhá dětem se základními potřebami.

6.4.2017

Cyklovlek do Beskyd vyjede už na Velikonoční pondělí

Na Velikonoční pondělí startuje cyklovlek, který zájemce doveze až do beskydského centra Bumbálka. Místo tradiční pomlázky tak může celá rodina vyrazit třeba na kola.

6.4.2017

Víkend bude chladný, moc tepla si neužijeme ani příští týden

Deštníky, ale taky teplejší svetry nebo bundy budeme potřebovat o nadcházejícím víkendu.

6.4.2017

Marcela Kleckerová vstoupila do Síně slávy in memoriam

Přátelská i vzpomínková nálada panovala při slavnostním předávání cen osobnostem kultury a sportu. Představitelé města předali celkem patnáct ocenění. O hudební část programu se postarala přerovská kapela Travellers, která zahrála hity z šedesátých let.

6.4.2017

Cestujících na Hranicku se stávka řidičů nedotkla

Žádné problémy nepocítili v souvislosti se stávkou řidičů autobusů cestující na Přerovsku a Hranicku. V Olomouckém kraji se ke stávce připojili pouze řidiči ze Šumperska, Jesenicka, Zábřehu a Mohelnice, zatímco jinde spoje bez omezení jezdí.

6.4.2017

Mezi nádražími v Hranicích se opravuje chodník

Občané v Hranicích se dočkají opravy chodníku mezi autobusovým a vlakovým nádražím, který má nevyhovující povrch. S pracemi začali v pondělí 3. dubna.

5.4.2017

Hranice čeká nové nádraží a rekonstrukce železnice

Nového nádraží a zmodernizování trati na Valašské Meziříčí by se mělo v budoucnu dočkat město Hranice. V současné době jsou v řešení možnosti, kudy by trasa mohla vést. Ve hře jsou i dva tunely.

4.4.2017

Dobrovolníci se na Přerovsku i Hranicku vrhnou do úklidu

Ukliďme svět, ukliďme Česko. To je název dobrovolnické akce, která je každoročně pořádána v celé republice. Jejím cílem je uklidit nepořádek a nelegálně vzniklé černé skládky. Dobrovolníci se mohou do úklidu zapojit v sobotu 8. dubna.

4.4.2017

Chystá se demolice přerovské Škodovy ulice i dalších chátrajících budov

Hned na sedmi místech Olomouckého kraje půjdou k zemi zchátralé a nevyužívané budovy. Obce a města se do demolic pustí díky dotacím Ministerstva pro místní rozvoj. Nejvíce bourání se však chystá právě v našem kraji. Odstraněno tady bude celkem sedm objektů, tři jsou na Prostějovsku, dva na Přerovsku a dva na Olomoucku.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

V Olomouckém kraji budou stávkovat řidiči autobusů z Šumperska a Jesenicka

Stávka řidičů linkových autobusů, která se 6. dubna chystá v celé republice, zasáhne především cestujících z Šumperska a Jesenicka. Zde se chce k protestu přidat značná část řidičů. Naopak na Olomoucku, Přerovsku a Prostějovsku by stávka provoz autobusových linek poznamenat příliš neměla.

4.4.2017

Nový úsek cyklostezky propojí Hranice s Teplicemi

Mezi Hranicemi a Teplicemi nad Bečvou v současné době neexistuje dobré cyklistické spojení. Chybí napojení na sportoviště v Teplicích a také návaznost na stávající úseky cyklostezky Bečva.

AKTUALIZOVÁNO
1.4.2017

V Olomouckém kraji padaly teplotní rekordy

V kraji o víkendu stupně na teploměrech překonaly rekord na všech meteostanicích, které měří více než dvacet let.

31.3.2017

Hranice jsou město pro byznys

Velký úspěch zaznamenaly Hranice v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys za rok 2016, kterého se v Olomouckám kraji účastnilo celkem třináct měst.

31.3.2017

Hranice prominou dlužníkům úroky za nájemné

Hranická radnice se rozhodla udělit amnestii občanům, kteří jsou dlužni na nájemném. Nejedná se samozřejmě o to, že by lidé nemuseli zaplatit dlužné částky, ale poplatky a úroky spojené s neplacením se jim prominou.

30.3.2017

Na Kraslicovníku hranickém je na tři tisíce vajíček

Uprostřed hranického náměstí mohou lidé opět obdivovat unikátní Kraslicovník. Na něm je zavěšených spousta kraslic od místních spolků a obyvatel, kteří vajíčka přinesli letos, nebo už v minulém roce.

AKTUALIZOVÁNO
30.3.2017

Hrad Bouzov zůstává státu, řád s odvoláním neuspěl

Olomouc – Hrad Bouzov zůstává majetkem státu. Krajský soud v Olomouci dnes zamítl odvolání Německého řádu.

30.3.2017

Kotlíkové dotace vesnicím nepomohly. Zatím

Týn nad Bečvou a Nová Hradečná jsou na seznamu obcí se zhoršenou kvalitou ovzduší, kde stát prioritně podporuje výměnu starých kotlů za ekologičtější zdroje tepla. Místní „čmoudilové" mohou dostat až 85 procent z pořizovací ceny. Zájem o takzvané kotlíkové dotace však mají minimální. Vzduch sousedům otravují dotace nedotace.

29.3.2017

Kohák a Ruppert bavili Hranice. Jako Hvězdy, jak je neznáte

Starou střelnici navštívili v úterý Hvězdy, jak je neznáte. Tentokrát si dlouholetý moderátor pořadu Václav Kosík pozval na pódium dvě osobnosti, které každý dozajista zná – Jakuba Koháka a Matěje Rupperta.

28.3.2017

Lipník bodoval v soutěži o nejlepší web, medaili mají i Přestavlky

O vítězství v regionálním kole soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby „Zlatý erb" v letošním roce bojovalo osm měst a šest obcí z Olomouckého kraje.

28.3.2017

Letošní Helfštýn: pouť, Vokobraní i vzpomínka

ROZHOVOR / Sníh roztál a do strmého kopce před hradní branou Helfštýna se během březnových víkendů vydali první návštěvníci.

27.3.2017

Věra byla Věra, vzpomíná na zpěvačku Jaroslav Wykrent

VIDEO / Zpěvačka Věra Špinarová, která zemřela nečekaně několik dní po prodělané srdeční příhodě, měla k Přerovu blízko.

27.3.2017

Zápis do prvních tříd v Hranicích se blíží, připravte své ratolesti

Rodiče a jejich dítka se mohou těšit na zápis do prvních tříd. Ratolesti však z návštěvy školy nemusí mít strach, protože jsou pro ně připravené i dárky.

27.3.2017

Miss středních škol: Chtěla jsem také stát na pódiu, tak jsem se přihlásila

ROZHOVOR / Novou MissOK je od pátku Lucie Henslová z Olomouce. I přes úspěch v soutěži krásy středních škol Olomouckého kraje se chce sedmnáctiletá studentka Gymnázia Čajkovského soustředit hlavně na vzdělání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení