VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hranicko

20.8.2018

Desmond i Kateřina Brožová zazáří na Hustopečských dnech

Skupiny Desmond a Mirai nebo herečka a zpěvačka Kateřina Brožová. To jsou největší lákadla letošních Hustopečských dnů, které se konají od pátku 24. do neděle 26. srpna na zámku v Hustopečích nad Bečvou.

18.8.2018

14 000 návštěvníků! Tolik jich už zavítalo do infocentra o Hranické propasti

Informační centrum o Hranické propasti, situované do prostor nádražní budovy v Teplicích nad Bečvou, bylo slavnostně otevřeno na začátku června. Od té doby už infocentrem stihly projít tisíce turistů. Největší úspěch mezi návštěvníky slaví brýle s virtuální realitou.

17.8.2018

Cementářské sídliště čeká revitalizace. Co přinese?

Další etapa regenerace nyní probíhá na sídlišti Struhlovsko. Již brzy by se ale rekonstrukce měli dočkat také obyvatelé Cementářského sídliště. Město aktuálně připravuje studii.

15.8.2018

Nový asfaltový pás pro cyklisty na rozbité panelce. Dobrý nápad nebo hloupost?

Rozbitá panelová cesta těsně před začátkem cysklostezky Bečva v Hranicích. Dlouhodobá kaňka na jinak oblíbené cyklistické trase. Město se tento problém před několika týdny konečně rozhodlo vyřešit vybudováním metr a půl širokého asfaltového pásu, který mohou využívat jak cyklisté, tak bruslaři. Zatímco někteří lidé tento krok vítají, jiní se nad zvolenou variantou podivují.

15.8.2018

Letní Flora přehledně. Květinová přehlídka startuje už ve čtvrtek

Už ve čtvrtek startuje letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc a hlavní expozice letos nabídne nevšední pohledy na tradici zahradnického výstavnictví.

14.8.2018

Proběhne losování volebních čísel. Jaké subjekty půjdou do boje o Hranice?

S jakým číslem půjdou do komunálních voleb v Hranicích jednotlivé strany a hnutí se rozhodne již příští týden. Oficiální losování, na které se mohou občané přijít podívat, proběhne v úterý 21. srpna na Městském úřadě v Hranicích.

14.8.2018

Běžci a pivaři, spojte se! V Hranicích závodili na Pivní míli

Běžci a milovníci zlatavého moku si 4. srpna nenechali ujít jedinečný závod nazvaný Pivní míle.

14.8.2018

Komisařka Výrová opět v Olomouci, Hřebejk točí další detektivku

FOTOGALERIE / Prostranství před vrchním státním zastupitelstvím na třídě 17. listopadv Olomouci dopoledne obsadili filmaři.

13.8.2018

V Hranicích spravují chodník na Třídě Československé armády

Město Hranice pokračuje v opravě chodníků. Po Skalní a Hřbitovní ulici se nyní práce rozběhly také na Třídě Československé armády.

12.8.2018

Na benefici v Ústí se vybralo přes třicet tisíc korun

Na konci července se v Ústí u Hranic uskutečnil první ročník fotbalového turnaje Uher Street Cup. Cílem organizátorů však nebylo připravit pouze jedinečnou sportovní událost, ale také získat finanční prostředky na pomoc přerovskému aktivačnímu centru Jsme tady, které pomáhá zdravotně a tělesně handicapovaným.

11.8.2018

Helfštýn po opravě nabídne nové prostory i unikátní výhled

Na vyčištění a zpevnění historického zdiva pracují v těchto dnech na středověkém hradě Helfštýně kameníci a restaurátoři.

9.8.2018

Uzavírka cesty na Valmez se chýlí ke konci. Následovat bude úsek od Černotína

Oprava hranického úseku cesty I/35 směrem na Valmez by měla být dokončena v řádném termínu.

9.8.2018

Omluva: jak jsme se mýlili ohledně rekonstrukce hranické sokolovny

Omlouváme se Tělocvičné jednotě Sokol Hranice, že jsme v Hranickém týdnu 3. 8. 2018 v článku „Sokolovna v Hranicích by se konečně měla dočkat opravy,“ stejně tak jako v internetové verzi článku, zveřejnili informaci o tom, že došlo k podpisu memoranda o společném postupu města Hranice a Sokola, jenž povede k rekonstrukci místní sokolovny.

8.8.2018

Hasiči v regionu zasahovali kvůli silným bouřkám. Takto to místy vypadalo

Jednotky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje měli ve středu v podvečer plné ruce s bouřkami a jejich následky.

7.8.2018

Rekonstrukce chodníků ve Hřbitovní ulici se prodlužuje. Lidé jsou nespokojení

Opravy v Hranicích nejdou v poslední době podle plánů. Ani rekonstrukce na Hřbitovní ulici se neobejde bez stížností občanů. Místním vadí nejen odložení termínu dokončení, který byl původně stanoven na polovinu července, ale také nepřipravené vjezdy k domům či nestandardně vedený chodník.

7.8.2018

Miss OK šla do plavek a pod sprchu. Krásnou Nelly jsme fotili na koupališti

FOTOGALERIE / ROZHOVOR / Šestnáctiletá Nelly Urbánková z olomouckého Gymnázia Čajkovského se jako vítězka středoškolské soutěže krásy Miss OK nechala nafotit pro Deník na koupacím biotopu v Litovli. 

5.8.2018

Skalička voněla gulášem. O Zlatou vařečku bojovalo 12 týmů

O Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše. Tak se jmenuje oblíbená soutěž, která se již posedmé uskutečnila v sobotu na výletišti za Sokolovnou ve Skaličce.

3.8.2018

Houbařská sezona začne až koncem srpna, říká přerovský mykolog Polčák

Smaženice, kulajda nebo houbová omáčka. Milovníkům hřibů se teď jistě probudily všechny chuťové pohárky, na pořádné úlovky si však budou muset houbaři ještě počkat.

3.8.2018

O vládu v Hranicích jde bojovat dvanáct stran a hnutí

 Kandidátní listiny k volbám do městského zastupitelstva odevzdalo v Hranicích v řádném termínu dvanáct stran a hnutí.

2.8.2018

Víkend bude žhavý, tropy nepoleví ani po něm

FOTOGALERIE / Až k pětatřiceti stupňům se o víkendu vyšplhají teploty v Olomouckém kraji, meteorologové vydali kvůli horku varování před vznikem požárů v přírodě i v obytných zónách.

2.8.2018

Tomík na cestách po návratu domů: „Ať se mi prosím ozve ta hezká bruneta!"

Roční pouť hranického cestovatele Tomáše Vejmoly z Bangkoku do Hranic skončila. Během dvanácti měsíců absolvoval Tomík v motorizované thajské tříkolce, takzvaném tuktuku, třináct tisíc kilometrů. Jak se pár dní po velkém návratu cítí, a jestli už má energii na to prohánět holky, nám prozradil v exkluzivním rozhovoru.

2.8.2018

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

1.8.2018

Prohlídky s průvodcem táhnou, Lipník ocenil letošního tisícího návštěvníka

Také v letošním roce se Lipník nad Bečvou těší velkému zájmu turistů, a to nejenom z České republiky, ale také ze zahraničí. Od prvního května, kdy prohlídky města s průvodcem začaly, město navštívil letošní již tisící návštěvník, tedy přesněji návštěvnice.

31.7.2018

Rozpálený Uher Street Cup! Na benefici v Ústí bojovali se soupeři i vedrem

Premiérový ročník benefičního fotbalového turnaje Uher Street Cup se vydařil.

31.7.2018

Skaličku provoní guláše. Kuchařské týmy se ještě mohou hlásit do soutěže

O Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše se už tuto sobotu 4. srpna utkají milovníci tohoto výtečného pokrmu. Gurmánská soutěž odstartuje v 11 hodin na výletišti za sokolovnou ve Skaličce.

30.7.2018

Tomík se vrátil domů! Na hranickém náměstí ho vítaly davy příznivců

Cestovatel, dobrodruh a internetová hvězda Tomík na cestách se po roce vrátil domů. Jeho třináct tisíc kilometrů dlouhá cesta z Bangkoku do Hranic v tuktuku skončila v sobotu okolo patnácté hodiny na Masarykově náměstí. Tam na něj vedle rodinných příslušníků a kamarádů čekala také horda natěšených fanoušků.

30.7.2018

Voda do lahve v restauraci zdarma! Olomoucký projekt se šíří po celém Česku

Už půl roku si můžete díky projektu Dolej si ve vybraných podnicích nechat dolít kohoutkovou vodu zdarma. V Olomouci tento projekt rozjela univerzitní studentská organizace Udržitelný Palacký.

29.7.2018

Jízda na kolotoči i soutěž o nejlepší hodový koláč. Drahotuše ožily poutí

Stovky lidí, mezi nimiž převažovaly rodiny s malými dětmi a mladé dvojice, využily slunný víkend k návštěvě tradiční Anenské poutě, která se konala v Drahotuších u Hranic. Kolotoče, houpačky, střelnice, stánky s pouťovým zbožím i občerstvením tu zaplavily po oba víkendové dny centrální ulici. Pořadatelé akce si pochvalovali počasí i vysokou návštěvnost.

27.7.2018

Tropy jsou tady, ale přibalte si radši i pláštěnku

V sobotu se na území Olomouckého kraje dočkáme jasného až polojasného počasí, během dne se nám objeví nějaká ta oblačnost a místy může zapršet.

27.7.2018

Čeká nás zatmění Měsíce, nejdelší v tomto století

V pátek večer nás čeká nebeské divadlo, ve kterém budou mít hlavní roli Měsíc, Mars, Saturn a Jupiter. K vidění bude úplné zatmění Měsíce, nejdelší v tomto století, které bude trvat takřka dvě hodiny.

27.7.2018

Sokolovna v Hranicích by se konečně měla dočkat opravy

Vedení města Hranice hlásí zásadní průlom v jednání se Sokolem. Podpisem memoranda se zástupci obou stran zavázali k co nejrychlejšímu nalezení dohody, která povedou k rekonstrukci místní sokolovny. Opravu zchátralého objektu by mělo zajistit jeho převedení do vlastnictví města.

26.7.2018

Nominace na Cenu města Hranice se rozbíhají

Také letos hodlá město Hranice ocenit významné hranické osobnosti Cenou města Hranice.  Pokud tak víte o někom, kdo si podle vás tuto poctu zaslouží, máte možnost jej navrhnout. Nominace lze podávat do pondělí 3. září.

26.7.2018

Realitní makléř Michal Zapletal: kouzlil jsem pro celebrity i učitelky

/ROZHOVOR/ Domy, prohlídky, schůzky, telefonáty. To je denní chleba realitního makléře z Přerova Michala Zapletala. Práce však není jediné, co ho baví. Michal Zapletal má ještě netradiční koníček. Mikromagii.

26.7.2018

Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

/INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.

25.7.2018

Anenská pouť v Drahotuších láká na dobové stánky i tradiční zábavu

Tak jako každý rok, i letos se mohou obyvatelé na Hranicku těšit na tradiční Anenskou pouť v Drahotuších. Slavit se bude od pátku 27. do neděle 29. července. Chybět opět nebudou nejrůznější stánky, dobová řemesla ani sobotní zábava.

24.7.2018

Policisté v Lipníku mají konečně opravenou budovu, teď ji slavnostně otevřeli

Náročnou rekonstrukcí prošla budova policie v Lipníku nad Bečvou, kterou představili v úterý veřejnosti zástupci policie a města. Policisté získají díky opravám moderní zázemí a návštěvníci zase ocení větší komfort.

24.7.2018

Tomík se vrací domů!

Cestovatel, dobrodruh a hvězda sociálních sítí Tomík na Cestách se po roce vrací domů. Jeho dobrodružná cesta tuktukem až z Bangkoku skončí již tuto sobotu na hranickém náměstí.

24.7.2018

„Světový“ Hefaiston bude letos trochu jiný. Kvůli opravám hradu

Celosvětové setkání uměleckých kovářů s názvem Hefaiston, které přitáhne vždy koncem srpna na hrad Helfštýn kolem pěti stovek mistrů černého cechu a deset tisíc návštěvníků, bude letos trochu jiné. Kvůli záchraně renesančního paláce na čtvrtém nádvoří přijde o jednu z výstavních ploch a stavba zabere i část louky před hradem.

22.7.2018

Svatojakubské hody v Lipníku: letní kino, památky, či koncert Lake Malawi

Koncerty na náměstí i na terase Kulturního domu Echa, promítání pod širým nebem, program pro děti i zpřístupnění památek ve městě. Takové byly tradiční Svatojakubské hody v Lipníku nad Bečvou, které se zde uskutečnily od pátku do neděle.

20.7.2018

Hranické kulturní léto je v plném proudu. Na co se ještě můžete těšit?

Zpěvačka Pavla Baráková a lipenské hudební uskupení Lihus se již v rámci Hranického kulturního léta v Zámecké zahradě představili, další čtyři vystoupení ale stále zbývají.

20.7.2018

Při rekonstrukci knihovny objevili několik stovek let staré stropní malby

Překvapivý objev čekal na všechny, kteří se v těchto týdnech věnují rekonstrukci hranické knihovny. Po shození omítky na stropě pod ní totiž vykoukly staré stropní malby. Na určení jejich stáří se pracuje.

20.7.2018

Putovní výstava v Lipníku připomíná události let 1948 a 1968

Až do 26. července si mohou návštěvníci prohlédnout putovní exteriérovou výstavu Paměti národa Střední Morava, která se přesunula z olomouckého Dolního náměstí na nádvoří zámku v Lipníku nad Bečvou. Záštitu nad výstavou převzali starosta města Miloslav Přikryl a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

19.7.2018

Ještě není hotovo. Na sídlišti Nová se po regeneraci dolaďují poslední detaily

Na hranickém sídlišti Nová stále dobíhají poslední práce. Je totiž potřeba dodělat odvodnění nového podzemního kontejneru, které nebylo součástí proběhlé regenerace. Z toho důvodu nemohla být zatím dokončena ani rekonstrukce přilehlého chodníku a nejbližšího okolí v blízkosti domu číslo 1823.

18.7.2018

Lidé na Struhlovsku nesouhlasí s kácením stromů. Podepisují petici

Město Hranice spustilo druhou část revitalizace sídliště Struhlovsko. Hned na začátku se však musí potýkat s protesty zdejších obyvatel. Místním se nelíbí, že by měly být kvůli výstavbě nových chodníků pokáceny zdravé vzrostlé stromy.

17.7.2018

Raper Basta pokračuje v přípravě debutového alba. Čekání prokládá letními singly

Před pár měsíci jsme vám přinesli rozhovor s mladým hranickým raperem Bastou, který na letošní rok připravuje své první sólové album. Ještě před jeho vydáním o sobě ale chce dát co nejvíce vědět prostřednictvím jednotlivých singlů, které již produkuje pod hlavičkou pražského labelu Unbeatable, jehož se stal v březnu oficiálně členem.

13.7.2018

Na Helfštýně odkryli středověký odtokový kanál

Důmyslný a na svou dobu moderní odtokový systém, který odváděl dešťovou vodu z nádvoří hradu, odkryli v těchto dnech během bádání na Helfštýně přerovští archeologové.

12.7.2018

Silnici z Hranic na Valašské Meziříčí zavřela oprava

Oprava silnice I/35 ve směru na Valašské Meziříčí je důvodem uzavírky hranického Smetanova nábřeží.

12.7.2018

Na Staré radnici si budete moci vyzkoušet hrnčířské řemeslo

Již tento víkend se muzeum na Staré radnici promění v hrnčířskou dílnu.

11.7.2018

Neuhradili jste poplatek za odpad či za psa? Stále ještě můžete

Obyvatelé Hranic, kteří ještě neuhradili poplatky za komunální odpad a psy mají stále možnost tak učinit. Poplatky měly být přitom zaplaceny již před několika měsíci.

11.7.2018

Apokalypsa místo turistického taháku! U pramene Odry zmizel les

VIDEO / FOTOGALERIE / Pramen Odry na Libavé je vyhledávaným turistickým cílem, ke kterému po červené značce každoročně přicházely davy nejen v rámci populární cyklo - turistické akce "Bílý kámen". Přesněji byl. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT