Podle odborníků je jednou z příčin nedostatek příležitostí k získání pracovních zkušeností, které však zaměstnavatelé vyžadují. S tímto problémem absolventům středních a vysokých škol pomáhá od začátku roku projekt s názvem Uvedení absolventů na trh práce v Olomouckém kraji.

„Účastníci projektu postupně absolvují rekvalifikační kurzy s různým zaměřením a za nimi následuje sto třicet dní praxe. Ta probíhá zejména v institucích veřejného sektoru – například na krajských úřadech, správách sociálního zabezpečení, katastrálních úřadech a zdravotních pojišťovnách,“ uvedl koordinátor projektu Pavel Hlinický.

Absolventi se v rekvalifikačních kurzech zdokonalují nejen v práci na počítači a v administrativě, ale i v komunikaci a chování na pracovišti. Do projektu vstoupilo téměř devadesát absolventů z Olomouckého kraje. Třetina z nich už nalezla pracovní uplatnění. Minulý měsíc byl realizován nábor a výběr dalších absolventů. „Z přerovského regionu se do dalšího kola projektu zapojí osm frekventantů,“ upřesnil Pavel Hlinický.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika