Hranice – Nejprve ozdobila Adrianu Perdulovou šerpa za titul Miss čtenářů Hranického týdne, poté za titul čtenářů Sedmičky, své sympatie jí věnovalo i publikum a nakonec získala i titul ze všech nejhodnotnější.

Finálový večer zaplnil celou sokolovnu. Osmi finalistkám přišli držet palce rodiče, příbuzní, spolužáci i kamarádi. Komisi přesvědčovaly dívky o svých kvalitách v již tradičních čtyřech disciplínách. Tentokrát se ovšem nepředstavovaly formou rozhovoru s moderátorem, ale vyprávěním o svém libovolném prázdninovém zážitku.

„Jsem překvapená, že nemám žádnou trému a že jsem to zvládla tak dobře,“ hodnotila své úvodní vystoupení na pódiu dívka číslo 7 Tereza Bláhová. Její konkurentka s číslem 4 Kristýna Drozdová se k trémě přiznala. „Ale brzy jsem ji překonala a s tím, co jsem předvedla, jsem spokojená,“ řekla po první soutěžní disciplíně.

Než se děvčata připravila k další části večera, zaplnily prostor na pódiu modelky a na nich nejnovější módní trendy. Pak se ale pozornost publika znovu přesměrovala na soutěžící. Ty čekala druhá, volná disciplína.

Petra Pospíšilová si pro ni zvolila taneční sestavu, nejprve s elektrickou kytarou a poté s hůlkou pro mažoretky. Daniela Šimková zazpívala v anglickém originále skladbu z pohádky Shrek, Pavlína Vykopalová předvedla spolu s kamarádem scénku na téma zkouška z dějepisu, Kristýna Drozdová zahrála na klavír píseň Mamma Mia od kapely Abba.

Swingovým tancem okouzlila všechny přítomné Adriana Perdulová, které dělal partnera její bratr Tomáš, francouzským tancem tektonik předvedla svůj šarm Daniela Bagarová, Tereza Bláhová zazpívala a Lucie Jurčová zacvičila aerobik.

V dalším doprovodném programu se představila taneční skupina Maybe a pak už dívky čekala disciplína předposlední a sice aerobik. Nakonec porotě zatančily v havajských oblečcích. „Celý letošní ročník jsme se snažili naladit letně, protože už se na léto a teplo moc těšíme,“ řekla Deníku již dříve ředitelka pořádajícího Domu dětí a mládeže Hranice Blanka Šturalová.

Na programu bylo těsně před závěrem akce i vystoupení mažoretek Panenky, které se tentokrát chopily pomponů a těsně před vyhlášením výsledků dostaly slovo opět modelky, tentokrát ve společenských šatech. To už ale všichni s napětím čekali na to, která ze sympatických děvčat si na hlavu nasadí korunku.

Nejvíce úspěchů sklidila dívka s číslem pět Adriana Perdulová. Čtenáři Hranického týdne i Sedmičky jí zajistili první dvě šerpy, sympatie přítomných diváků ji vehnaly slzy do očí potřetí a nakonec ji loňská vítězka soutěže Kristýna Šímová nasadila na hlavu korunku za absolutní vítězství Dívky roku 2010. „Já nejsem schopna nic říct. Děkuji moc všem,“ byla první slova dojaté Adriany.

První vicemiss se stala Lucie Jurčová a druhou vicemiss Tereza Bláhová. Všechny tři se pokusí o štěstí už tento pátek a sobotu na oblastním kole soutěže krásy v Mikulově a pokud opět některá z nich uspěje, čeká ji účast na květnovém národním kole v Jičíně.