„Vánoční atmosféru navodí svým hudebním programem Schola Kelč, která vždy v 15 a 17 hodin vystoupí se směsi vánočních písní a navodí v nás kouzlo Vánoc,“ láká na již osmou vánoční výstavu v Rouském pořadatelka Irena Odložilíková.

HRANICE

Tradiční výstava betlémů bude v Galerii M+M na Jurikově ulici zahájena slavnostní vernisáží v pátek 18. listopadu v 17 hodin. Na vernisáži vystoupí dětský pěvecký sbor Sluníčko a žáci ZUŠ Potštát.

BÝŠKOVICE

Vánoční výstava v Býškovicích proběhne v sobotu 19. a v neděli 20. listopadu v nově zrekonstruované budově bývalé školy, která nyní slouží jako muzeum, po oba dny od 14 do 19 hodin.

K vidění zde bude ukázka zdobení a prodej perníků, výroba figurek z vosku, prodej keramiky a jiných rukodělných výrobků. Po celou dobu bude otevřena vánoční kavárna. Výstavu pořádají Ženy Býškovice.

ROUSKÉ

Již VIII. vánoční výstava se koná v sobotu 19. a v neděli 20. listopadu v kulturním domě v Rouském. Po oba dny bude zpřístupněna od 13 do 19 hodin.

K vidění zde budou vánoční, adventní a dekorativní věnce, svícny, nejrůznější aranžmá, háčkované, slaměné a papírové ozdoby, dárkové sady čajů, potravinových doplňků, keramiku užitkovou i dekorativní, svíčky, betlémy z vosku, kosmetika s medem, perníky, patchvork, polštáře, prostírání, zvonečky, paličkování, šité hračky, šperkovnice, hodiny, obrázky, hračky a betlémy ze dřeva, suché vazby, kusudama koule, šperky, pergamano, découpage a dekorativní předměty.

Těšit se můžete na ukázku výroby z výtvarné dílny NeVýTe, paličkování, ukázky dřevěných ozdob, betlémů a hraček, pergamano, pletení z pedigu a přírodních materiálů, netradiční výrobu šperků a spoustu jiných lidových řemesel.

Vánoční atmosféru navodí svým hudebním programem Schola Kelč, která vystoupí vždy v 15 a 17 hodin. Rovněž jste srdečně zváni k návštěvě zimní restaurace, která nabídne výborné zákusky, koláčky, bramboráky, punč, medovinu, ovocné čaje a spoustu jiných pochutin.