Oficiální logo chybělo akci Barevný den a Den bez aut v Hranicích již řadu let. Proto Domeček ve spolupráci s odborem životního prostředí Městského úřadu Hranice vyhlásil tuto soutěž. Zúčastnili se jí žáci druhého stupně základních škol v Hranicích a jejich blízkém okolí.

Soutěže se zúčastnily čtyři základní školy a to Základní a mateřská škola Drahotuše, Základní škola 1. máje, Základní a mateřská škola Šromotovo a Základní a mateřská škola Struhlovsko.

Celkem se zapojilo jednatřicet dětí. Odevzdané návrhy vyhodnotila pětičlenná porota, která vybrala pět nejlepších děl. První místo získal Ondřej Vlasák ze ZŠ a MŠ Struhlovsko, jehož návrh bude základem pro nové logo. Na dalších místech se umístila jako druhá Anna Navrátilová ze ZŠ a MŠ Struhlovsko, třetí Patricie Nejedlá ze ZŠ a MŠ Šromotovo), čtvrtá Barbora Švehlová ze ZŠ a MŠ Struhlovsko a pátá Kristýna Hlaváčová také ZŠ a MŠ Struhlovsko.

Barevný den a Den bez aut jsou již tradiční akce, které neodmyslitelně patří k měsíci září. Konají se v rámci Evropského týdne mobility, což je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy.