Dětský den připravilo už na pátek 28. května hranické letní kino. Na děti čeká od 20.30 hodin promítání pohádky Princezna a žabák. (red)

Tradiční dětský den má pak pro všechny předškoláky a mladší žáky připraven na úterý 1. června Dům dětí a mládeže v Hranicích.

Akce odstartuje ve 13 hodin v Galašově ulici na zahradě Domečku. Děti se mohou těšit na bungeerunning, koloběžky, šlapadla, skákací hrad a další atrakce. V případě nepříznivého počasí se ovšem oslava Dne dětí neuskuteční.

Přednášky, diskotéka, dětské dny

Jak předcházet stresu a depresím a proč tyto stavy přicházejí, se dozvíte na přednášce ve středu 2. června od 18 hodin v Isis café na Hromůvce.

Přednáška na téma Královské aromaterapie se uskuteční ve středu 9. června od 17.30 hodin.

Diskotéka DJ Milana se koná v sobotu 29. května od 21 hodin při Kácení máje na Rybníčku v Olšovci.

Dětský den pořádá v sobotu 29. května od 16 hodin Kluziště Drahotuše. V případě nepříznivého počasí se akce odkládá.

Dětský den se koná v neděli 30. května od 14 hodin také na hřišti TJ Sokol Pod Hory v Opatovicích. Akci pořádá Spolek opatovské školy.

Těšit se můžete na skákací hrad, všední i nevšední soutěžní disciplíny, kolo štěstí, malování obrázků na obličej, ukázka práce psovodů Městské policie Hranice, ukázka hasičské techniky, vystoupení country tanců a na závěr velká hromada pěny.

Občerstvení je zajištěno. Za trvalého deště se Dětský den nekoná.

V sanatoriu Janáček přivítají Americké jaro

Milovníky komorní hudby potěší v úterý 1. června sanatorium Janáček v lázních Teplicích nad Bečvou. Od 19.15 hodin se zde uskuteční galaprogram v rámci festivalu Americké jaro 2010, který je v současnosti největším projektem česko-americké kulturní spolupráce.

Během večera vystoupí američtí umělci mezzosopranistka Barbara Schettler a basbarytonista Christian Bester s klavírním doprovodem české umělkyně Alice Fiedlerové. V programu zazní výběr z písní skladatelů Stephena Sondheima, Richarda Rodgerse, Leonarda Bernsteina, Geoge Gershwina a dále árie z operety Oskara Nedbala Polská krev.