Z nádvoří budovy se ozýval štěkot služebních psů a na travnatém plácku se proháněli koně jízdní policie ze Zlína.

Aplaus přítomných sklidily také ukázky bojového umění Musado vojáků z přerovské vrtulníkové základny nebo vyprošťování zraněných osob z havarovaného auta, které prováděli hasiči.

„Návštěvnost předčila naše očekávání a velký zájem byl nejen o prohlídku nové budovy, ale i o ukázky před ní. Důvodem velkého zájmu lidí bylo i to, že se Den otevřených dveří ve služebně konal ve stejný den jako jiná akce Mosty,“ pochvalovala si přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Se zajímavými ukázkami vystoupili nejen policisté, ale také vojáci nebo hasičský záchranný sbor. Atraktivní pro návštěvníky byla odpolední přehlídka jízdní policie ze Zlína.

Koně jsou totiž speciálně vycvičeni pro zvládání náročných situací v ulicích města nebo při demonstracích. Na plácku před policejní budovou předváděla jízdní policie zásah za použití dýmovnice a sousední panelové domy se tak zahalily do modrého a rudého dýmu.

Poutavá byla i ukázka záchranné kynologické brigády, kterou tvoří speciálně vycvičení psi na vyhledávání zraněných osob pod troskami domůnebo v lavinách.

„Naši psi zasahují při různých katastrofách a pomáhali třeba při vyhledávání zraněných po zemětřesení v Turecku nebo v Iráku,“ přiblížil činnost jeden ze záchranářů Karel Štibora.