Jejich touha po opravách veřejných prostorů se projevila i v připraveném dotazníku. Přestože písemnou anketu radnice vypsala i v případech dřívějších regenerací, obyvatelé Struhlovska byli v reakci nejaktivnější.

„Musím říct, že projednání s veřejností bylo tentokrát hodně přínosné. Obyvatelé této části města se hojně účastnili veřejných schůzek i jednání s jednotlivými zástupci společenství vlastníků jednotek. Návrh regenerace vycházel z jejich požadavků a potřeb," sdělila starostka Hranic Radka Ondriášová (ČSSD).

Nárůst parkovacích míst

Velkým tématem blížících se prací na Struhlovsku bude, podobně jako v případě dřívějších regenerací, nárůst parkovacích míst.

„Myslím si, že by se mohla více využít plocha směrem k čtyřproudé silnici. Mám pocit, že auta jsou v současnosti tlačena až příliš do sídliště. Prostor k silnici, tedy směrem k bývalému Philipsu, je zbytečně volný. Nebránil bych se vybudování parkovacích míst právě tam," řekl zastupitel Miroslav Raindl (KSČM).

„Třeba na Jaselské ulici dnes parkovací místa chybí. Hledejme proto další vhodné prostory, protože aut bude dále přibývat," doplnil.

Nové lavičky i dětské hřiště

Podle projektu se veřejnost na Struhlovsku dočká opravených silnic, chodníků a osvětlení, výsadby nové zeleně, laviček a odpadkových košů, dětského hřiště a právě i parkovacích prostorů. Revitalizace bude vzhledem k velikosti sídliště rozdělená do tří etap, s tou první by se mělo začít v roce 2016.

Sídliště Struhlovsko patří mezi nejstarší panelové části v Hranicích. Po sídlištích Galašova, Hromůvka a Nová bude posledním panelovým sídlištěm ve městě, kterého se revitalizace v podobném rozsahu dotkne.

Takzvané Cementářské sídliště s činžovními domy do projektu regenerací panelových sídlišť, na která se vážou dotační příspěvky, nespadá.

„I tam se budou provádět různé opravy, ovšem nyní nemohu říci, kdy přesně k nim dojde. Rozpočet města je stále v přípravě," řekl radniční mluvčí Petr Bakovský.