Náměstí u kostela svatého Vavřince v Drahotuších ožije poutí už v pátek 24. července, kdy se v restauraci U Jelena uskuteční představení místního divadla Tyl s názvem Nepokojné hody svaté Kateřiny.

„V sobotu 25. července čekají na návštěvníky stánky se šperky, dřevěnými hračkami, medem a výrobky z oliv. Také si mohou zkusit vyrobit něco ze dřeva, malování na textil, vidět, jak se dříve tisklo, dělaly mince nebo jak tvoří své výrobky hrnčíři. Děti si mohou vyzkoušet své jezdecké dovednosti," pověděla Vlasta Zapatová z Osadního výboru Drahotuše. Pro děti pozvali pořadatelé i loutkové divadlo Kašpárkův svět z Opavy, které ve 4 hodiny zahraje Pohádku o princezně Rozmařilce. V 18 hodin na na náměstí zadžemuje malá jazzová kapela.

K pouti neodmyslitelně patří také Anenská zábava, která se bude konat na drahotušském fotbalovém hřišti od 19.30 hodin a zahrají zde Apači a DJ Humplík.

Poslední den se v 10 hodin uskuteční bohoslužba před kaplí sv. Anny na hřbitově. Ve 14 hodin pak Anenskou pouť zakončí dechová kapela Hraničáci.