Na tyto a podobné otázky nyní mohou odpovídat obyvatelé hranických ulic Na Hrázi a Galašova. Zdejší radnice totiž pro ně připravila anketu, z jejichž výsledků pak bude vycházet při plánované regeneraci těchto ulic.

„Ankety při revitalizacích děláme pokaždé. Za prvé abychom měli představu, co si občané přejí, ale také proto, že tento postup je jednou z podmínek udělení dotace,“ řekl mluvčí města Petr Bakovský.

Hlavní problém Na Hrázi a v Gallašově ulici představuje nedostatek parkovacích míst. „Je pravda, že s parkováním tady máme trable, ale nemyslím si, že by parkoviště měla být rozšířena na úkor zeleně. Představuji si také, že by u každého domu měl být odpadkový koš,“ uvedla jedna z obyvatelek této lokality Martina Jahnová.

Svými názory mohou lidé do ankety přispívat až do 3. července. Vyplněné anketní lístky lze odevzdávat do boxu připraveného v hranickém zámku.

Obnovné práce by se měly začít příští rok. Obnovy sídlišť ale nejsou v Hranicích ničím novým. Zdejší radnice se jimi zabývá již několik let. „Sídliště totiž pomalu zastarávají a je tedy nutné, aby byla postupně obnovována,“ podotkl Bakovský.

Jako první se revitalizace dočkalo sídliště kapitána Jaroše, kde vzniklo nové víceúčelové dětské hřiště. Město na letošní rok plánuje práce na Hromůvce.

Aby ale měly Hranice pro tento projekt dostatek prostředků, požádaly o státní dotaci. „Ještě nevíme, jestli nám byla udělena. Dozvědět bychom se to měli začátkem července. Pokud by město peníze nedostalo, s obnovou přesto začne, ale její program nebude zpočátku tak široký a celý projekt budeme muset rozčlenit do delšího časového úseku,“ doplnil Bakovský.