HLASOVALI JSTE: Co vás nejvíc trápí v Hranicích?

Co tedy město bude se vzniklou situací v Hranicích dělat?

„V rámci sociální situace město dělá poměrně dost. Spolupracuje se společností Elim i s charitou. Máme zřízený azylový dům pro matky s dětmi. Máme i grant na sociální projekty, které je možné čerpat na různé akce. Policie se také zaměřuje na problémové lokality," vyjmenoval radniční mluvčí Petr Bakovský prvky, kterými chce město bojovat proti nepříznivé sociální situaci.

Mezi lokality, kde jsou potíže se sociálně slabšími lidmi časté, patří ulice Vrchlického s nechvalně proslulou ubytovnou.

„Do této lokality vyjíždíme každý den, někdy i častěji. S Vrchlického je spojené i sídliště Galašova, kde se obyvatelé této ubytovny kumulují," upozornil na lokalitu velitel městské policie Miroslav Mann.

Podle jeho slov však problémy na Vrchlického ulici nesouvisí pouze s romským etnikem.

„V ubytovně bydlí sociálně slabí lidé, ale nejsou to jen Romové a problémy nejsou jen s Romy," připustil velitel.

KSČM: Nevytváří místa

Podle zástupce hranické opozice Miroslava Raindla (KSČM) souvisí sociální poměry s nezaměstnaností.

„Všichni zastupitelé, včetně opozice, zaspali možnost vytvářet pracovní místa v městských podnicích. Teď například myslím Ekoltes. Na jedné straně se počet zaměstnanců zeštíhluje, na straně druhé se tím vytváří nezaměstnanos­t," uvedl.

To, že sociální situace v Hranicích není dobrá, potvrdil vedoucí hranického úřadu práce Pavel Remeň.

„Stoupá počet žadatelů o nejrůznější sociální příspěvky. Pozorujeme to od doby, kdy tato věc přešla pod úřady práce. Do nepříznivé situace spadají i lidé, kteří tyto problémy dříve vůbec neřešili. Neustále také evidujeme velký počet hlášení exekutorů a soudů, které stíhají naše klienty kvůli nejrůznějším dluhům. Množství exekucí rostou," uzavřel ředitel.

Čtyři události posledních čtyř let1. V roce 2012 se otevřel zrekonustruovaný park Sady Čs. legií. Projekt si vyžádal přibližně 18 milionů korun.
2. Tepelné hospodářství přešlo v roce 2013 do rukou soukromníka. Kotelny se firmě AYIN prodaly za 37 milionů.
3. Opravilo se několik silnic ve městě. Třída 1. máje, ulice Hviezdoslavova a ulice Skalní patří mezi ty nejvýznamnější.
4. Zastupitelé v roce 2011 odvolali místostarostu Miroslava Wildnera. V tajné volbě bylo pro odvolání třináct hlasujících, pro jeho setrvání překvapivě pouze devět.

Kdo v Hranicích čtyři roky vládlStarostka Radka Ondriášová (ČSSD)
Koalice: ČSSD, ODS, Změna pro Hranice, KDU-ČSL, Věci veřejné, Sdružení nestraníků