Alena Žaloudíková,

27 let, Bystřice pod Hostýnem

Ještě nejsem definitivně rozhodnutá, ale zřejmě budu doma s dítětem čtyři roky. Plánujeme ale druhé dítě, takže může být všechno jinak. Rodičovský příspěvek zatím nepobírám, proto jsem nedostala ani žádné žádosti a formuláře. Podmínky nového systému jsem však pochopila.

Leona Hálová,

32 let, Přerov

Už jsem rozhodnutá. S dcerou budu doma tři roky. Je to taková zlatá střední cesta. Nechci přijít totiž o zaměstnání. Kdybych ale zaměstnání zajištěné neměla, doma bych možná zůstala i čtyři roky.

Alena Polívková,

29 let, Přerov

Zvolím druhou variantu a budu doma tři roky. Zůstat na mateřské čtyři roky a brát 3800 korun, to mi přijde příliš nízký příspěvek. Nový systém se mi ale nezamlouvá, stejně jako spoustě jiným maminkám. Je to příliš zavazující, takhle dopředu se pro některou z variant rozhodnout.

Renata Stoklásková,

33 let, Přerov

Pro nás to zůstává v podstatě stejné. Rychlá varianta u nás nepřipadá v úvahu, a tak zvolíme variantu druhou s příspěvkem 7600 korun. Stejně však plánujeme druhé dítě, takže se všechno může změnit. Formuláře a žádosti už mám vyplněné a v nejbližší době je chci odevzdat.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Jak dlouhou mateřskou? Je třeba rozhodnout se včas

Na Přerovsku jsou jen jedny jesle

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika