Nárůst cen potravin pocítili zřejmě všichni lidé v regionu. Vyplývá to z ankety, kterou Deník dělal v ulicích Přerova a Hranic.

Lidé nyní při nákupech více přemýšlejí a hledají, kde se dá jídlo pořídit nejlevněji.

ANKETA

Irena Dohnalová

33 let, Přerov

Určitě je v mé peněžence znát zdražování potravin. To, kam půjdu nakupovat, si ale vybírám pouze při větších nákupech, jinak to zase tak moc neřeším.

Andrea Plšková

55 let, Hranice

Myslím si, že nejhorší je to pro ty, co mají malé děti. Já sama se omezovat nemusím, ačkoliv chleba a rohlíky zdražily celkem dost. Navíc potraviny nejsou jediná věc, která se v posledních měsících razantně zdražila.

Jiří Vyskočil

62 let, Přerov

Já si vybírám, kam půjdu nakupovat, v dnešní době stálého zdražování to ani jinak nejde. Jsem důchodce a na peníze se už musím dívat, všechno je pořád dražší.

Petr Kadlec

36 let, Hranice

Určitě jsem zdražení potravin pocítil. Asi se ale s tím nedá nic moc dělat. Možná teď neutrácíme tolik peněz jako dříve, což je na druhou stranu asi dobře. Myslím si, že se nejvíce asi zdražilo pečivo a možná také maso.

Olga Jehlářová

33 let, Přerov

Samozřejmě že je to v mé peněžence znát. A proto si na větší nákupy vybírám markety podle ceny. Ale když potřebuji jen nějakou drobnost, jdu do nebližšího obchodu.

Daniel Kopecký

37 let, Hranice

Zdražení potravin jsem zatím ani nijak moc nepocítil a kupuju pořád vše ve stejném množství, jako jsem kupoval dřív. Těžko říct, možná v budoucnu nastane potravinová krize i u nás v České republice.

Alena Vytrhlíková

39 let, Přerov

Nejdražší je snad dětská výživa, u té kvalitní si musíte připlatit. Když jdu do obchodu, více jak polovina peněz, které v obchodě nechám, je za dětské jídlo.

Helena Bernkopfová

34 let, Hranice

Zdražování jsem samozřejmě jako každý jiný pocítila ve své peněžence. Nejvíce se to týká asi mléka, másla a dalších základních potravin, které kupuji. Samozřejmě se mi to nelíbí, ale asi se s tím stejně nedá nic dělat¨.

Jana Smékalová

33 let, Přerov

Myslím, že se ceny zvyšují, a nejen u potravin. Připadá mi, že dražší je všechno. Když jdu dělat větší nákup, tak si vybírám, kam pojedu, ale nějaké drobnosti neřeším.

Marie Janíčková

60 let, Hranice

Zdražení jsem pocítila. Snažím se s tím vyrovnat a hledám možnosti, jak nakoupit levněji. Vyhledávám zlevněné zboží v akci. Nejvíce se to týká asi pečiva, sýrů a mléčných výrobků, možná také uzenin.

Alena Roubalová

30 let, Přerov

Já mám pocit, že platy se pořád snižují a ceny se zvedají. Já se snažím vybírat si obchody, kde je levněji, ono to ale v dnešní době ani jinak dělat nejde.

Iveta Ryšánková

43 let, Teplice nad Bečvou

Ano samozřejmě, těžko se k tomu dá něco říct. Zabránit tomu stejně nikdo nemůže. Myslím si, že se nejvíce asi zdražily všechny mléčné výrobky a pečivo.

Jan Rotrekl a Hana Jančovičová