Jitka Seitlová, zástupkyně ombudsmana

Myslím si, že tato země musí jít dál. Současný prezident měl určitě obrovský význam ve vývoji naší země v minulých letech, ale možná že volba někoho nového by nás zase někam posunula. Profesora Jana Švejnara znám z doby svého působení v Senátu a myslím si, že je pro funkci prezidenta vhodným kandidátem.

Vladimír Hučín, disident, bývalý agent BIS

Prezidenta Václava Klause nepodporuji, a to s ohledem na své poznatky z doby, kdy jsem působil u BIS. Navíc mi vadí, že vyznamenává osoby, které podporovaly komunistický režim a podílely se i na mém zatčení. Jan Švejnar sice není ideálním kandidátem, ale za dané situace by byl lepší než Václav Klaus.

Pavel Hofírek, přerovský farář

Nepodporuji ani jednoho z kandidátů na prezidenta. Zároveň ale nemám proti žádnému z nich výhrady. Osobně se domnívám, že je jedno, kdo vyhraje. Volbu prezidenta příliš nesleduji, protože si myslím, že to život obyčejných lidí nijak neovlivní.

František Hýbl, ředitel přerovského muzea

Jsem rozčarován, že levicové strany nenašly kandidáta, který by mohl prezidentský úřad vést. Kdybych se však měl osobně přiklonit k jednomu z daných kandidátů, pak by to byl Václav Klaus.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

 

Petra Poláková - Uvírová, Dagmar Rozkošná