„Podzimní sezona nabídne nejen divadla, koncerty, ale i představení pro děti,“ prozradila majitelka hranického divadla Karla Vlasáková.

Na co se mohou letos těšit návštěvníci Divadla Stará střelnice?
Jako každý rok máme i letos bohatý program zaměřený na širokou veřejnost, od divadelních představení pražských divadel se známými herci, přes divadla místních spolků z Hranic. Chystáme také akce hudební i programy pro děti.

Sezona open-air koncertů skočila a většina hudebníků se pomalu přesouvá do klubů a divadel. Jaké interprety nabídnete u vás?
Minulý týden jsme začali koncertem Radůzy, v listopadu zde vystoupí Anna K. a Chinaski. Letos jsme se zaměřili také na rockovou hudbu. Zahraje u nás kapela Komunál, slovenská formace Horkýže Slíže a Limetal.

K podzimním večerům už tak trochu divadlo patří. V minulých letech si na prknech vašeho kulturního stánku zahrálo mnoho skvělých herců, například Simona Stašová, Rudolf Hrušínský mladší nebo Karel Roden. Na koho se můžeme těšit letos?
V Hranicích se nejvíce osvědčily komedie, na nichž se lidé odreagují. Za zmínku stojí určitě komedie Drahá legrace, která je vlastně volným pokračováním slavné komedie Blbec k večeři. V ní se představí Jan Čenský, Kamila Špráchalová, Jan Šťastný nebo oblíbený Ladislav Županič. Potom 3 verze života, kde návštěvníci uvidí vedle Igora Chmely i Lindu Rybovou a Davida Prachaře. Do konce roku tu bude ještě jedna zajímavá komedie pražského divadla Palace - Penzion pro svobodné pány. V ní zase hrají spíše herci mladší generace, kteří jsou známí z různých televizních seriálů či pořadů, třeba Patrik Děrgel nebo Marie Doležalová.

A na co nalákáte do divadla děti?
Snažíme se najít i nějaké zajímavé programy pro nejmladší generaci - letos to bude Jů a Hele, a potom také pořad Michala Nesvadby s názvem Michal na hraní. Představení budou vždy v sobotu odpoledne.

Chystáte i nějaké novinky v divadle?
Úplnou novinku nemáme. Kromě toho, že pořádáme také řadu nejrůznějších představení pro školy, tak začátkem října chystáme cestovatelskou přednášku s Tomášem Vejmolou alias s Tomíkem na cestách.
Mluvila jste i o hranické divadelní scéně…
Opět by u nás měl probíhat festival ochotnických divadel Pobečví, který pravidelně pořádá drahotušské divadlo Tyl. A premiéru letos připravilo i hranické divadlo Štěk. Prozatím k tomu ale nemáme bližší informace.

Kde se dají sehnat lístky na všechna představení?
Předprodej jsme už zahájili. Lístky se dají koupit u nás přímo v restauraci, a pak v knihkupectví Ezop na náměstí. Na koncerty se dají sehnat i lístky přes ticketlive a je lepší si je koupit v předprodeji určitě dříve, protože na Chinaski i na Annu K. mizí opravdu velmi rychle.