Vernisáž zahájily v 16 hodin smyčcové soubory Základní umělecké školy Hranice. Na svého syna Tomáše se přišli podívat i jeho rodiče.

„Chodíme sem často, nejen, když tu hraje náš umělec. Viděli jsme už výstavu velikonoční i vánoční a s naším menším jsme zde byli na Dětský den," usmívali se spokojení Popelkovi.

Už dvacet let houževnatě pořádá výstavy lidových umělců. Hranických rodáků a našich nejmenších.

Anna Musilová se pravidelně postará o občerstvení, pití a zajímavý program.

Hranický pěvecký sbor ukázal to nejlepší, co uměl a návštěvníci se bavili.

Oči zářily nadšením

Po krátkém programu si většina z nich šla prohlédnout výtvory hranické omladiny.

„Mají tu pěkné věci. Je dobře, že v dnešní době fungují ledajaké kroužky. Jde vidět, že mají i šikovnou učitelku. To je velice fajn," povídaly si dvě návštěvnice při prohlížení výstavy.

Majitelka Galerie M+M si pochvalovala, že může takovým způsobem ukázat, co děti umí.

„Nejen, že zde mohou vystavovat, ale navíc tu třeba najdou inspiraci do budoucího tvoření. Děti se rády pochlubí tím, co nakreslily a vytvořily," uvedla Anna Musilová.

„Touto výstavou se pak můžou mladí umělci předvést i za hranicí školy nebo školky a obrázky nevidí jen na školních zdech," dodala.

Vzpomněla si dokonce na otce se synem Jakubem, který v Galerii M+M také vystavuje.

„Přišli se podívat na výstavu před vernisáží, protože se jí nemohli zúčastnit. Malému Kubovi zářily oči nadšením a šlo vidět, jak je šťastný, že i jeho výkres tady visí. Proto tyto akce pořádám. Pro děti je to tak další popud k tomu, aby dál malovaly. A to je přece krásné," uzavřela spokojená Anna Musilová.