A při pohledu do aplikace je vidět, že tak skutečně činí. Na začátku března již databáze eviduje bezmála čtyřicet příspěvků.

„Aplikace je určena pro hlášení závad, podávání návrhů ke zlepšení či podnětů pro budoucí investice. Umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí,“ popsal aplikaci mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

A soudě podle dosavadního počtu příspěvků přijali hraničtí obyvatelé tuto novinku s povděkem.

„Tak vysoký zájem nás překvapil. Za první měsíc již evidujeme okolo čtyřiceti hlášení,“ uvedla vedoucí oddělení podpory rozvoje řízení města Alena Macháčková.

Podle ní má u občanů nová aplikace větší úspěch než aplikace Dej tip, která již v Hranicích funguje několik let.

„Do Dej tip mohou přispívat pouze majitelé chytrých telefonů, kteří si stáhnou aplikaci. U Zlepši své město stačí pouze přístup k internetu, takže ji může využívat prakticky každý,“ objasnila Alena Macháčková jeden z hlavních rozdílů.

Tradiční bazénová Splash party na potštátské sjezdovce ukázala v sobotu 2. března jízdu přes sněhový bazén s vodou.
VIDEO: Odvážní recesisté soutěžili o největší tlamu v kostýmu. Podívejte se

Odpovědi a řešení jsou veřejně přístupné

Dalším rozdílem je pak způsob vzájemné komunikace. Odpovědi města na občanské podněty jsou totiž v aplikaci Zlepši své město veřejně přístupné.

„Každý, kdo bude mít zájem, si může aplikaci rozkliknout a podívat se, které problémy již byly vyřešeny, nebo které jsou právě v řešení,“ doplnila Alena Macháčková.

Připomínky obyvatel se týkají například dopravního značení ve městě, zeleně či stavu chodníků a cest.

„V mnoha případech se jedná o malé věci, které lze poměrně snadno opravit. Problém ale často spočíval v tom, že jsme o konkrétním problému zkrátka nevěděli. V tom je největší přínos Zlepši své město,“ vyzdvihl Petr Bakovský.

Aplikaci Zlepši své město najdete ZDE.

Po otevření příslušného odkazu a zvolení možnosti Přidat hlášení můžete lokalizovat konkrétní místo a následně vzniklý problém přiblížit nejen slovním popisem, ale i fotografií. 

Vernisáž výstavy Ať žije fotbal na Staré radnici v Hranicích
Fotbal v Hranicích slaví sto let. Jubileum připomíná výstava na Staré radnici