Spřízněné metalové kapely se po společném turné v roce 2014 opět vydaly na koncertní šňůru. Před dvěma lety si muzikanti zařádili v Městském domě v Přerově, letos padla volba na Hranice.

V jeden velký kotel se proměnila především polovina sálu blíže k pódiu. Publikum složené z mladé i střední generace rytmicky pohazovalo rukama ve vzduchu a zpívalo své oblíbené refrény.

Na začátku večera vystoupila kromě uvedených dvou seskupení také jako host ostravská kapela Absolut Deafers. I přes žánrovou příbuznost byly ale hlavní hvězdy jasné.

„Přijeli jsme hlavně na Arakain. Jsme z Nového Jičína, a pokud jsou v okolí, nenecháme si je ujít. Dříve jsme za nimi jezdili i dále," shoduje se pár středního věku. Oba oblékli tričko s názvem své oblíbené kapely, ostatně jako mnoho dalších.

Frontman Arakainů Jan Toužimský předvedl profesionální výkon, v Hranicích kromě starších songů kapela představila i ochutnávku z nového alba Arakadabra. Nechybělo ani společné vystoupení Toužimského s Janem Macků, zpěvákem Dymytry.

„Těšil jsem se hlavně na Dymytry, už jsem na nich potřetí. Ale Arakainy si taky rád poslechnu, jsou to legendy. Dnešní večer je parádní," prozradil David Bubela z Hranic.