Nové zázemí klubu, který dostal příznačný název Husovka, si ve středu mohli poprvé prohlédnout pozvaní hosté.

„Za tyto prostory, které nám poskytlo město, jsme vděční. Byl to krok správným směrem. Zkušební provoz zde funguje už zhruba dva týdny, ale teprve dnes toto zařízení slavnostně otevíráme. Je to příhodné datum, protože na dnešek připadá Mezinárodní den Romů. Už teď se jeví, že sem bude chodit více dětí. Jednak přicházejí děti ze Škodovy ulice, ale připojují se už i malí obyvatelé Husovy ulice,“ řekl Petr Janoušek, vedoucí přerovské pobočky Armády spásy, která loni na podzim slavila deset let od svého založení.

Ten zároveň vysvětlil, co bylo důvodem ke stěhování nízkoprahového klubu. „Dosavadní prostory jsme museli opustit, protože domy ve Škodově ulici jsou určeny k demolici,“ upřesnil Janoušek.

Podle jeho slov je nízkoprahový klub určen pro děti školou povinné. Jeho provozní doba bude ve všední den od 13 do 17 hodin.

„Chceme dětem poskytnout podporu při dokončení základní školy a začleňování do běžné společnosti. Kromě toho jim zde nabídneme i zajímavé aktivity pro trávení volného času. Budeme tu společně tancovat, zpívat, vařit, hrát stolní tenis a různé společenské hry. Pokud bude zájem, dva dny v týdnu budou vyčleněny na individuální rozhovory s dětmi, které se nám mohou svěřit se svými starostmi,“ nastínila program klubu pracovnice komunitního centra Zdeňka Vičíková.