Pondělního slavnostního programu se zúčastnilo několik významných hostů. Mezi nimi nechyběl ani národní velitel Armády spásy v ČR.

„Nebudu zastírat, že se město dostalo do obtíží, tím, že nedosáhlo na určité dotační tituly na provoz Azylového domu pro matky s dětmi. Osud tohoto zařízení se dostal na tenký led. Proto jsme rádi, že se nám podařilo najít kvalitního partnera, který nám s tímto zařízením pomůže, a tím je právě Armáda spásy,“ řekla Šárka Krákorová Pajůrková, náměstkyně přerovského primátora, která má na starosti mimo jiné sociální oblast.

Město objekt novému provozovateli pronajalo za symbolickou cenu. Na provoz azylového domu chce také každoročně přispívat ze svého rozpočtu. Pro klienty se změnou provozovatele nic nezmění. „Máme v plánu se pouze více soustředit na individuální přístupy ke klientům. Chceme všem poskytnout pomocnou ruku hlavně při hledání nového bydlení,“ řekl oblastní ředitel Armády spásy Jan Krupa.

Podle jeho slov v současné době poskytuje azylový dům přístřeší celkem jedenácti maminkám s dětmi. „Patnáct pokojů je momentálně obsazených a čtyři jsou volné,“ upřesnil Krupa.

Pondělního slavnostního zahájení provozu azylového domu se zúčastnil i národní velitel Armády spásy v ČR Mike Stannett.

„Dnešek je pro nás mimořádný den. Věřím, že tento projekt, který dnes zahajujeme, je realistický. K čemu by bylo kázat o boží lásce, kdybychom ignorovali potřeby lidí,“ zmínil se ve svém projevu velitel Stannett.