Občané dožadující se nových spojů zajásali. Zbytečně. Šlo jenom o překlep. „Do městské rady jsme podávali čtyři návrhy na schválení posílení spojů MHD, ale radní podpořili jen dva, zatímco dva další a finančně nákladnější podněty neodsouhlasili,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy Lubomír Štukavec.

Lidé se mohli dočíst, že rada schválila všechny čtyři návrhy a díky jeden a půl milionové dotaci bude Přerov hustě propojen autobusovou dopravu. „Zajásal jsem, že se město snaží těmito kroky zmírnit neúnosnou dopravní situaci v Přerově a okolí. Viděl jsem to jako vstřícný okamžik ve stylu: nechte doma auta, přepraví vás autobusy. Jenže teď zjišťuji, že to je blud,“ zmínil se návštěvník stránek města Milan Konopný.

Spokojeni ale mohou být lidé v Dluhonicích. „My jsme prosazovali, aby byl posílen spoj do této místní části, protože občané si nám stěžovali na nedostatečné pokrytí linek,“ podotkl vedoucí přerovské pobočky přepravní společnosti Connex Zdeněk Černý.

I radní tento požadavek vyhodnotili jako oprávněný. „Do Dluhonic bude každý všední den jezdit o čtyři spoje více a o víkendech dokonce o pět,“ prozradil Lubomír Štukavec. Nad další schválenou změnou se mohou radovat zase lidé bydlící v okolí Meopty a nemocnice.

„Tam dojde k posílení o víkendech i o svátcích o spoj v 6.15 hodin, který by měl dorazit k nádraží tak, aby lidé stihli vlaky odjíždějící v 6.30,“ konstatoval Štukavec.

Zklamáni ale budou občané usilující o prodloužení linky s koncovou číslovkou 8 o zastávky Velká Dlážka a krytý bazén. Zrovna tak nebylo vyhověno návrhu o víkendové posílení linek 6 a 7 o 28 spojů, což by město přišlo na částku přesahující milion korun.

„Rozhodnutí rady už na stránkách města uvádíme na pravou míru, abychom občany zbytečně nemystifikovali,“ vyjádřil se včera mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal.