Co jim ale dělá vrásky na čele, to je přístup města k ubytovacímu areálu i jeho nejbližšímu okolí. Opravit by potřebovala hlavně příjezdová cesta. Radnice se však problémem nebude zabývat ani v příštím roce.

Zatím je návštěvnost hranického kempu srovnatelná s loňským rokem. Jeho provozovatel nepociťuje, že by obliba stanování klesla. „Čekám, že do konce září nás ještě spousta lidí navštíví. Teď o víkendu bude třeba Hefaiston. Jeho návštěvníci využívají našich služeb už tradičně,“ řekl Peter Neupauer.

Trochu ho prý mrzí, že celostátní média zveličila červnové povodně. „Kvůli tomu nám odřeklo pobyt několik škol. Mohly klidně přijet. Lázně, jeskyně, propast, to všechno bylo normálně k vidění,“ sdělil svůj názor Neupauer.

Teď o víkendu je ale jeho kemp plný. Sezona je stále v plném proudu. „Přijeli jsme jen na tři dny a tak jsme si pronajali chatku, kde kromě postelí nic není. Na přespání nám to stačí a cena je velmi přijatelná,“ pochvalovala si Hedvika Niklová z Hlučína, která si na Hranicko přijela prohlédnout lázně a propast.

„Už jsme tady byli jednou letos v květnu. Pěkně jsme si to tu omrkli a teď tady hodláme strávit konec léta,“ přiznal Josef Šimůnek z Ostravy a nezapomněl pochválit vzornou čistotu na toaletách a ve sprchách.

Provozovatel kemp neustále renovuje. Upravuje chatky uvnitř i vně. Na umývárnu se chystá pořídit sluneční kolektory na ohřev vody. „Co mě mrzí, to je laxní postoj města. Mělo by si uvědomit, že kemp láká do Hranic turisty a ti sem přivážejí peníze,“ apeloval na radnici Neupauer.

Narážel tím především na letitý problém s příjezdovou cestou. Ta totiž vede pod železničním nadjezdem, který má nevyhovující výšku. „Vyšší karavan se k nám nemá šanci dostat. Ale stejně tak ani popeláři nebo hasiči,“ poukázal na jednu z komplikací Neupauer a neméně kriticky zhodnotil stav celé příjezdové cesty.

Radnice o problému ví, ale řešit ho nebude letos ani v příštím roce. „Oprava cesty ani podjezdu se pravděpodobně v rozpočtu na rok 2010 neobjeví,“ potvrdil tiskový mluvčí Hranic Petr Bakovský.

„Budou ale zahrnuty do zásobníku investic a budou muset počkat, až na ně přijde řada,“ pokrčil rameny s odůvodněním, že ve městě jsou potřebnější úseky, které je potřeba opravit.