„Děti jsou smyslem našeho života. Já sám mám čtyři děti a dvě vnučky, které teď také chodí do školky," začal Andrej Babiš svůj krátký proslov u příležitosti otevření školky v Teplicích nad Bečvou.

Ministr financí se zmínil také o svém resortu, a to především v souvislosti s financováním obcí a regionů.

„Snažím se vybírat daně, protože všechny peníze, které jdou do krajů a do obcí pocházejí právě z našich daní. Proto zavádíme EET a kontrolní hlášení, se kterými určitě spoustu lidí štvu. Za to se omlouvám, ale jak je vidět, tak to funguje, protože financím se daří dobře," uvedl místopředseda vlády, který během slavnostního otevření pohovořil také s občany, jež za ním přicházeli.

„Pan Babiš je mi sympatický. Myslím, že se opravdu snaží věci změnit k lepšímu. Samozřejmě k tomu ale potřebuje také pomoc ostatních lidí," domnívá se Ludmila Slováková.

"Strana jednoho muže? Nesmysly"

Exkluzivně jsme se Andreje Babiše zeptali na květnové vystoupení starosty Hranic Jiřího Kudláčka z řad hnutí ANO.

Předseda hnutí tehdy na adresu šéfa hranické radnice poznamenal, že stranu ANO využil pouze jako rychlovýtah k vlastní moci.

„Já se samozřejmě vyjadřuji na základě podkladů od kolegů. Není totiž možné, abych sledoval všechno. Pana Kudláčka osobně neznám, takže bych to nechtěl směřovat vyloženě na něj. Nicméně ty tendence odcházet od nás a kritizovat stranu na základě toho, že se někdo nedostal na krajskou kandidátku, jsme zaznamenali," řekl Andrej Babiš.

Jiří Kudláček však jako hlavní důvody svého odchodu uvedl celkové poměry ve straně a špatnou kooperaci na regionální úrovni.

Mimo jiné označil hnutí ANO za stranu jednoho muže a zpochybnil personální záležitosti v obsazování některých postů či kandidátek.

„Jsou to nesmysly. Já osobně do parlamentních voleb nominoval dva lidi, Faltýnka a Volného, do komunálních pouze paní Krnáčovou, a do krajských nikoho. Takže ať mi nikdo neříká, že já dosazuju nějaké lidi," zakončil ministr.

David Král