„Máme tady práce z Přerova, Hranic, Lipníku nad Bečvou, Pavlovic, Radkovy Lhoty a ze dvou slovenských domovů z Hlohovce. Venku v zahradě návštěvníci najdou výrobky z Domova Větrný mlýn Skalička, Prostějova a jsou tam také dvě individuální práce Ivany Holcové a Marcely Ludvíkové," vyjmenovala majitelka galerie Anna Musilová.

Jen z Domova seniorů v Hranicích vystavila své práce dvacítka tvůrčích klientů. Jednou z nich je i Marta Horáková, jež vyrábí panenky Kiwanis a účastnila se i zájmové dílny.

„Práce na panenkách Kiwanis je ale týmová. Jedni je střihají, druzí šijí a nacpávají. Já je jenom oblékám. Už dlouhé roky dostáváme zvláštní materiály jako odpadové zboží. Tímto materiálem se po očištění panenky nacpávají, což je asi nejsložitější. Panenka musí být správně vytvarovaná, ani ne málo, ani ne moc," řekla Marta Horáková. Výroba jedné panenky může trvat pár dní, ale i déle než týden.

„Je to různé, individuální. Záleží na zdravotním stavu každého z nás a na tom, kolik lidí se na práci podílí. Já mám času poměrně dost, takže si sednu na pokoji a uháčkuju panence sukni, kalhoty nebo třeba klobouček," dodala. Návštěvníci se mohou kochat ročními pracemi seniorů až do 2. října.